Sięganie po olejek to dobra i coraz bardziej popularna metoda oczyszczania, gdy chcemy uwolnić naszą skórę od wszystkiego co się na niej znalazło w ciągu dnia. Jeżeli nie jesteś przekonana do tej formuły produktu, bo nie lubisz „tłustej” konsystencji, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak korzystna może być dla Twojej skóry.
Coraz baczniej przyglądamy się opakowaniom naszych kosmetyków, z uwagą studiując ich zawartość. To bardzo dobra praktyka, zwłaszcza jeżeli zależy nam, aby swoją skórę pielęgnować świadomie. Na początku mnogość obcobrzmiących nazw i brak znajomości ich działania może przytłoczyć. Dlatego razem z Tobą postawimy pierwsze kroki w procesie „rozszyfrowywania” produktów kosmetycznych.
Często pomijana lub traktowana jako nudny obowiązek - wieczorna pielęgnacja, przynosi Twojej skórze więcej korzyści, niż mogłabyś się spodziewać. Jeśli nie wykonujesz jej prawidłowo (albo wcale), nie spodziewaj się, że poranne rytuały zapewnią Twojej skórze nieskazitelny wygląd, którego oczekujesz. Czas się zatem polubić z pielęgnacją na noc, a my podpowiadamy jak!
A zatem nadszedł ten moment. Weszłaś do klubu „trzydziestek”. I uwierz nam – pewne rzeczy ulegną zmianie. Spokojnie, nie będą to zmiany nagłe i drastyczne, ale lepiej, żebyś wiedziała na co się przygotować w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć”.
To, że w składzie kosmetyków można znaleźć oleje roślinne, już od dawna nikogo nie dziwi. Mało tego – uwielbiamy je! Za ich dobroczynne działanie, wpływ na konsystencję produktu czy przyjemny, kojący zmysły zapach. A czy Ty znasz sekrety najpopularniejszych olejów ze swojej kosmetyczki?
Może te dwa słowa nie przyprawiają Cię o przyspieszone bicie serca i kojarzą się np. z lekcjami biologii. Jednak jeżeli jesteś fanką świadomego dbania o skórę, powinnaś wiedzieć co oznaczają nie tylko w teorii, ale i w Twojej codziennej pielęgnacji. Może Cię zaskoczyć, jak ważna jest ta wiedza!
Zmarszczki to nie Twój problem? To super, ale pamiętaj – jeśli chodzi o młody wygląd Twojej skóry, to jedną rzecz będziemy powtarzać Ci zawsze: działaj zapobiegawczo. Gdy kończysz 25 lat, z każdym kolejnym rokiem Twoja skóra produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny. Traci zatem swoją elastyczność i jędrność, nawet jeśli nie widać tego gołym okiem. Dlatego warto powoli, ale z głową wprowadzać do jej pielęgnacji składniki aktywne, które spowolnią ten proces. Oto one!
Przebarwienia pozapalne to najczęstszy rodzaj plam pojawiających się na skórze. Ich stan może być na tyle zaawansowany, że pozbycie się problemu wymagać będzie poddania się specjalistycznym zabiegom w gabinecie kosmetycznym. Jeśli jednak zauważyłaś na skórze stosunkowo niewielkie odbarwienia, podpowiemy Ci co zrobić, aby bezpiecznie pozbyć się ich bez wychodzenia z domu.
Jeśli świadoma pielęgnacja jest Ci bliska, to z pewnością spotkałaś się już z terminem „clean beauty”. Co tak naprawdę się za nim kryje i czego możesz się spodziewać po produktach tworzonych w duchu filozofii „czystego piękna”? Podpowiadamy.