Jeden z BESTSELLEROWYCH ŻELI DO CIAŁA w prezencie 🎁 Odbierz do zakupów od 259 PLN 🧼

Co to jest Clean Beauty?

2022-04-01
Co to jest Clean Beauty?

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Co stoi za filozofią Clean Beauty?

Po pierwsze musisz wiedzieć, że „clean beauty” to określenie filozofii, trendu, nie zaś oficjalny termin używany w medycynie czy kosmetologii. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to kategoria wciąż stosunkowo młoda i rozwijająca się. Clean Beauty to najbardziej wymagający i bezkompromisowy trend w branży kosmetycznej. Stawia na holistyczne podejście do pielęgnacji oraz odpowiedzialną i zrównoważoną produkcję.

Najczęstsze hasła związane z tym trendem:

  • Czysty – bezpieczny dla ludzi i planety. „Czysty” oznacza, że produkt kosmetyczny powinien uwzględniać zdrowie ludzi i środowiska, wykorzystując nietoksyczne elementy jako podstawę oraz składniki roślinne dla uzyskania efektywnych rezultatów.
  • Zielony – dany produkt nie powinien szkodzić środowisku.
  • Organiczny – dany produkt jest wolny od sztucznych substancji konserwujących, barwników i aromatów.
  • Nietoksyczny – produkt nie powinien zawierać żadnego składnika, który został uznany za toksyczny w jakiejkolwiek dawce przez niezależne instytucje, takie jak Unia Europejska.
  • Zrównoważony – składniki, sposób ich pozyskiwania oraz samo opakowanie nie powinny być szkodliwe dla naszej planety. Zrównoważone składniki to te, które są pozyskiwane w sposób etyczny i udowodniono, że są bezpieczne dla środowiska. Zrównoważone lub bezodpadowe opakowania definiuje się jako opakowania szklane, biodegradowalne lub opakowania poprodukcyjne.
  • Wegański – produkt kosmetyczny jest wegański, jeśli nie zawiera żadnych produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego ani składników pozyskiwanych od zwierząt. Typowe niewegańskie składniki, które można znaleźć w czystych produktach kosmetycznych, to wosk pszczeli, miód, lanolina lub łój.
  • Wolny od okrucieństwa – produkt kosmetyczny jest wolny od okrucieństwa, jeśli nie był testowany na zwierzętach na żadnym etapie produkcji lub przed sprzedażą. Może to również oznaczać, że składniki pochodzące od zwierząt nie zostały pozyskane kosztem ich dobrostanu (np. pędzle do makijażu z naturalnego włókna). Produkt kosmetyczny może być wolny od okrucieństwa, ale nie wegański, i odwrotnie.

Wypróbuj nasze produkty, tworzone zgodnie z filozofią Clean Beauty:

Linia do codziennej pielęgnacji – do 99% surowców pochodzenia naturalnego.

Tworzą ją produkty, które zadbają o Twoją skórę na każdym etapie. Dogłębnie ją oczyszczą, przywrócą odpowiednie pH poprzez tonizację, a także zapewnią jej nawilżenie, odżywienie oraz regenerację.

Linia roślinnych dermokosmetyków do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami – do 98,64% surowców pochodzenia naturalnego.

W ramach naszej linii produktów do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami sięgamy po innowacyjne rozwiązania, dzięki którym zawarte w produktach składniki przynoszą natychmiastowe efekty. W kremach dedykowanych skórze z trądzikiem, zaskórnikami oraz nadmiernym wydzielaniem sebum, wykorzystaliśmy technologię enkapsulacji liposomalnej.

Profesjonalna linia roślinnych dermokosmetyków – ponad 98% surowców pochodzenia naturalnego.

Za ich skuteczność odpowiadają innowacyjne kompozycje składników aktywnych, które zostały dobrane tak, by precyzyjnie eliminować problemy dermatologiczne skóry, takie jak przebarwienia, odwodnienie, utrata jędrności, zaczerwienienia i niedoskonałości.

Linia brązująca – do 99,4% surowców pochodzenia naturalnego.

To produkty, które dają efekt pięknej, zdrowo wyglądającej opalenizny. Wszystko to za sprawą naturalnych składników brązujących, które nie tylko nadają skórze cudowny karmelowy ton, ale również dostarczają jej wartości odżywczych i regenerujących.

Wygładzająco-kryjące kremy BB – 96% surowców pochodzenia naturalnego.

Produkty do makijażu również mogą być elementem codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Ich działanie na skórę trwa zwykle od porannej aplikacji, aż do wieczornego oczyszczania twarzy. Właśnie dlatego stworzyliśmy DROP OF PERFECTION – krem BB, który oprócz wyrównania kolorytu, dostarczy Twojej cerze wyjątkowych składników aktywnych.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 6133 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Wszystko na czas i zgodnie z zamówieniem.
2024-07-22
Wszystko super na 100%
pixel