Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą zapalną, w której występuje nawracający rumień twarzy. Towarzyszą mu zmiany zapalne, grudki, krostki i inne niedoskonałości. Zdecydowanie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn, w tym z jasną karnacją. Czy trądziku różowatego można się pozbyć za pomocą pielęgnacji? Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry twarzy osoby z trądzikiem różowatym? Poznaj odpowiedź ekspertki.
Największy trend 2023 i 2024 roku! Glass Skin polega na uzyskaniu gładkiej, lśniącej i jedwabiście miękkiej skóry. Nieskazitelna skóra emanuje naturalnym pięknem, a kluczowym elementem, aby uzyskać ten efekt, jest wysoki poziom nawilżenia — brak suchych skórek, wyrównana faktura i koloryt cery. Poznaj jeden produkt o wyjątkowym składzie, który zapewni Ci efekt „szklanej skóry”.
Trądzik wśród dorosłych — wbrew pozorom — nie jest tak rzadkim problemem, jak mogłoby się wydawać. Nieprawidłowa dieta, zła pielęgnacja czy brak odpowiedniej higieny to nie jedyne czynniki, które mogą powodować szereg zmian na skórze. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania trądziku!
Promieniowanie słoneczne, słona woda, suche powietrze czy wysokie temperatury — to tylko kilka czynników zewnętrznych, na jakie narażona jest skóra w czasie upalnych miesięcy. Jak dbać o skórę latem? Poznaj pielęgnacyjne wskazówki ekspertki.
Koniec walki ze starzeniem się skóry! Teraz trendy jest pielęgnacja slow aging, czyli spowolnienie procesów, którym nie możemy całkowicie zapobiec. W jaki sposób je opóźnić? Jak pielęgnować skórę w nurcie slow aging? Poznaj skuteczne sposoby!
W tym artykule dowiesz się, jakie połączenia produktów z kremem SPF są najkorzystniejsze w odpowiedzi na konkretne problemy skóry takie jak: przebarwienia, suche skórki czy zaburzona bariera hydrolipidowa.
Współcześnie, kiedy rynek kosmetyczny oferuje niezliczone produkty i obietnice, coraz częściej pojawia się pytanie: kiedy zobaczę pierwsze efekty działania kosmetyków? Choć odpowiedź na to pytanie zależy od wielu aspektów, warto zgłębić temat, aby lepiej zrozumieć mechanizmy działania produktów pielęgnacyjnych.
Przed wprowadzeniem nowego kosmetyku warto sprawdzić, jak Twoja skóra na niego reaguje. Zanim nałożysz produkt na całą twarz, przetestuj go na małym fragmencie ciała. Szczególnie jest to wskazane, jeśli masz tendencje do alergii lub wrażliwą skórę z problemami takimi jak AZS czy ŁZS. Dowiedz się, jak w prosty sposób wykonać taką próbę i na co zwrócić uwagę!
Krem z filtrem powinien być stałym elementem Twojej pielęgnacji. Ze względu na promieniowanie UVA i UVB, wytwarzane przez słońce, Twoja skóra wymaga całorocznej ochrony. Jeśli nie wiesz, czym się kierować przy jego wyborze, przeczytaj ten wpis. Wyjaśniamy tu, jak działa ochrona przeciwsłoneczna, co oznaczają skróty na opakowaniach i jaki mają wpływ na Twoją skórę.
Wspólną cechą skóry suchej i odwodnionej jest nasilenie zjawiska przeznaskórkowej utraty wody (TEWL), co objawia się uczuciem ściągnięcia, swędzeniem i podrażnieniem, szczególnie po kontakcie z wodą lub użyciu nieodpowiednich kosmetyków. Skóra odwodniona może być jedynie etapem przejściowym, reagującym na zmienne warunki środowiskowe. Dowiedz się, jak skutecznie pielęgnować obie z nich.
Nocą Twój organizm nastawiony jest na regenerację, a poprawna wieczorna pielęgnacja twarzy wspomaga naturalne procesy odnowy skóry. Poznaj 5 zasad wieczornej pielęgnacji dla zdrowego wyglądu Twojej cery.