Witamina C to jeden z najbardziej popularnych składników aktywnych stosowanych w kosmetykach. Obecnie możemy spotkać ją w aż 7. formach! Przeczytaj artykuł i dowiedz przydatnych informacji o każdej z nich.
Kwasy w preparatach kosmetycznych nie są już zarezerwowane jedynie w praktyce gabinetowej, a stały się ogólnodostępnymi surowcami stosowanymi w pielęgnacji domowej. Przynoszą wiele korzyści i są niezwykle skuteczne, ale jak w tym wszystkim wybrać najlepszy kwas dla siebie, jeśli rodzajów jest tak dużo? Poznaj kwas glikolowy i sprawdź, czy to właśnie jego brakuje w Twojej pielęgnacji. Im lepiej poznasz daną substancję, tym trafniej możesz dobrać odpowiednią dla swojej skóry.
Skóra to nasza naturalna powłoka, dlatego gdy jest przesuszona, codzienne funkcjonowanie staje się niekomfortowe. Kąpiel daje chwilę ukojenia, a po jej zakończeniu swędzi cię ciało? W tym wpisie zdradzimy Ci zasady pielęgnacji. Dowiesz się krok po kroku jak sprawić, aby twoja skóra była miękka i nawilżona.
Nanocząsteczki występują w naturze, podczas różnych zjawisk fizycznych, a wykorzystywane są w niemalże każdej dziedzinie życia człowieka. Szukając najbardziej efektywnych form przenikania składników wgłąb skóry, naukowcy przedstawiają różne formy umieszczania surowców w kosmetyku, jedną z nich są liposomy. Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, jak zyskały taką popularność i w jaki sposób wpływają na wchłanianie składników aktywnych.
Zima to czas, gdy nasza skóra podlega wyjątkowym wyzwaniom, gdyż narażona jest na ekstremalne i ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne. Wśród wielu mitów dotyczących zimowej pielęgnacji istnieje potrzeba zrozumienia prawdziwych potrzeb skóry i wyjaśnienia błędnych przekonań, a także stosowania się do konkretnych wskazówek, które pomogą cieszyć się piękna cerą w tym szczególnie trudnym okresie.
Wspólną cechą skóry suchej i odwodnionej jest nasilenie zjawiska przeznaskórkowej utraty wody (TEWL), co objawia się uczuciem ściągnięcia, swędzeniem i podrażnieniem, szczególnie po kontakcie z wodą lub użyciu nieodpowiednich kosmetyków. Skóra odwodniona może być jedynie etapem przejściowym, reagującym na zmienne warunki środowiskowe. Dowiedz się, jak skutecznie pielęgnować obie z nich.
Pewnie każdy z nas zna ten moment, gdy po umyciu włosów, chwilę później skóra głowy wydaje się być nieświeża. Dlaczego to się dzieje?
Przetłuszczanie skóry głowy to nic innego jak nadprodukcja sebum, czyli naturalnych tłuszczów skóry. To zjawisko może mieć różne przyczyny, zarówno wewnętrzne, związane z kondycją organizmu, jak i zewnętrzne.
Przed nami okres jesieni, a Ty być może doświadczasz nadmiernego wypadania włosów? Czujesz, że podczas mycia ich ilość jest wyjątkowo duża? Podczas stylizacji włosów, pozostawiasz je na szczotce i grzebieniu ?
Zachęcamy do lektury tego artykułu, aby zgłębić przyczyny utraty włosów i skutecznie rozwiązać ten problem u jego podstaw.
Temat zaskórników jest bardzo powszechny, ale jednocześnie bardzo złożony. Aby skutecznie zminimalizować problem zaskórników, należy poznać ich rodzaje i sposoby powstawania. Brzmi znajomo? Przeczytaj ten wpis, aby lepiej poznać skórę i jej potrzeby.
Czy pomimo stosowania dezodorantu, bądź antyperspirantu odczuwasz nieprzyjemny zapach? Być może Twoje pachy swędzą, lub pojawiają się na nich drobne krostki? Przyczyną może być nagromadzenie się kosmetyków, zanieczyszczeń i martwego naskórka. Skóra złuszcza się na całym ciele, z pewnością pamiętasz o peelingu twarzy, czasem sięgasz po peeling do ciała. Ten wpis to Twój znak, aby zadbać o swoje ciało kompleksowo.
Przebarwienia pozapalne to problem, który dotyka wiele osób na całym świecie. Mogą one być trudne do zwalczenia, ale istnieją skuteczne metody, które pomogą Ci pozbyć się tych uciążliwych plam na skórze. W dzisiejszym wpisie blogowym omówimy rodzaje przebarwień, ich pochodzenie, różnice między nimi, oraz jak możesz pielęgnować skórę i skutecznie usunąć przebarwienia pozapalne