OSTATNIA SZANSA NA PREZENT 🎁 Odbierz SILKY SMOOTH BODY do zakupów od 249PLN. Tylko do niedzieli! 🏃‍♀️

Wszystko, co musisz wiedzieć o ceramidach

2023-04-03
Wszystko, co musisz wiedzieć o ceramidach

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.

 Ceramidy są jednym z najważniejszych składników, które wpływają na kondycję skóry. Naturalnie występują w warstwie rogowej naskórka. Odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, a także w ochronie przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem czynników zewnętrznych. Wchodzą w skład bariery lipidowej skóry, która odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu jej wilgotności i elastyczności. W pielęgnacji są bardzo popularne, szczególnie w przypadku skóry suchej, wrażliwej i dojrzałej.

 

Główne funkcje ceramidów to:

- Ochrona przed utratą wody -  tworzą warstwę ochronną na powierzchni skóry, która zapobiega utracie wody z organizmu i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry.

- Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi - tworzą barierę ochronną, która chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia, bakterie i szkodliwe promieniowanie UV.

- Wspomaganie procesu regeneracji skóry - pomagają w procesie regeneracji skóry, poprawiając jej elastyczność i sprężystość.


- Poprawa kondycji skóry w różnych chorobach skóry -  są szczególnie ważne w przypadku chorób skóry, ponieważ mogą pomóc wzmocnić barierę hydrolipidową skóry, co przyczynia się do poprawy kondycji skóry.

Stosowanie kosmetyków z ceramidami pozwala na odbudowę bariery ochronnej skóry, co przekłada się na odżywienie, regenerację i nawilżenia skóry, a także zmniejszenie widoczności zmarszczek. Kiedy bariera hydrolipidowa jest osłabiona, skóra staje się bardziej podatna na utratę wody i podrażnienia. To może prowadzić do suchości, swędzenia, łuszczenia się i podrażnienia skóry. Zaburzenia bariery hydrolipidowej skóry może prowadzić do różnych chorób skóry, czy też ogólnie suchej i podrażnionej skóry. Bariera hydrolipidowa skóry składa się z lipidów, takich jak ceramidy, kwas tłuszczowy i cholesterol, które tworzą warstwę ochronną skóry, zapobiegając utracie wody z organizmu i chroniąc skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia i bakterie. Jeśli jest osłabiona lub uszkodzona, skóra staje się podatna na utratę wody, co prowadzi do suchości, swędzenia, łuszczenia i podrażnień. Osłabienie jej może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak częste mycie, stosowanie agresywnych produktów do pielęgnacji skóry, niska wilgotność powietrza, ekspozycja na działanie słońca, czy też starzenie się skóry. Aby utrzymać ją w dobrej kondycji, należy unikać agresywnych produktów do pielęgnacji skóry, częste mycie i ekspozycję na działanie słońca. Dobrym nawykiem jest stosowanie produktów, które zawierają składniki nawilżające i lipidowe, takie jak ceramidy, kwas tłuszczowy i cholesterol. Jeśli masz problemy z utrzymaniem dobrej kondycji bariery hydrolipidowej skóry lub zauważasz objawy takie jak suchość, swędzenie, łuszczenie lub podrażnienia, warto skonsultować się z naszym kosmetologiem, który dobierze odpowiednią pielęgnacja, której za zadaniem będzie wzmocnienie i odbudowa bariery hydrolipidowej skóry. 

A Ty miałaś już okazję poznać nasze kosmetyki z ceramidami?

BUILD ME UP - nawilżająco-odbudowujący tonik z ceramidami i kwasem hialuronowym oraz CERAMIDE SKIN BARRIER regenerująco-odbudowujący krem z ceramidami NP, AP i EOP, cholesterolem i kwasami tłuszczowymi.

BUILD ME UP to połączenie trzech ceramidów, jego kluczowych składników: Ceramide NP; Ceramide AP; Ceramide EOP oraz cholesterolu pochodzenia roślinnego, wolnych kwasów tłuszczowych i fitosfingozyny. Zawarta proporcja 3:1:1 ceramidów, kwasów tłuszczowych i cholesterolu odzwierciedla naturalną proporcję tych składników w skórze, co zwiększa skuteczność działania produktu. Surowiec ten wspomaga nawilżenie skóry, odbudowę bariery lipidowej naskórka, poprawia gładkość skóry. Wspomaga odbudowę i wzmocnienie bariery lipidowej naskórka oraz intensywnie nawilża. Idealny jest do codziennej, holistycznej pielęgnacji, wspomaga uzupełnianie ubytków w cemencie komórkowym skóry. Zapewnia głębokie nawilżenie i przywraca komfort skórze. Posiada także działanie silnie  regenerujące. Przywraca fizjologiczne pH skóry oraz przygotowuje ją do kolejnych etapów pielęgnacyjnych.

Tonik z ceramidami może być szczególnie pomocny dla osób z suchą, wrażliwą i podrażnioną skórą, ponieważ pomaga wzmocnić jej barierę hydrolipidową, która jest często osłabiona w przypadku tych typów skóry. Może również pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych skóry.
 

CERAMIDE SKIN BARRIER działa na skórę odbudowująco, nawilżająco i łagodząco.
Silnie regeneruje, wzmacnia naturalną barierę hydrolipidową naskórka, wspomaga uzupełnianie ubytków w cemencie komórkowym skóry oraz zapobiega uczuciu ściągnięcia. Zawarta w kremie proporcja ceramidów, kwasów tłuszczowych i cholesterolu wynosi 3:1:1 i odzwierciedla naturalną proporcję tych składników zawartą w skórze.

Po pielęgnacje z ceramidami sięgają posiadaczki każdego rodzaju skóry, zwłaszcza dla osób z suchą, wrażliwą, czy też dojrzałą. Jednakże, na ilość ceramidów wpływa wiele czynników m.in. wiek, styl życia, dieta, a także stan skóry. Wraz z wiekiem produkcja ceramidów przez skórę zmniejsza się, co może prowadzić do osłabienia bariery hydrolipidowej skóry, co z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia suchości skóry, podrażnień oraz uszkodzeń skóry. Dlatego osoby w wieku powyżej 30 lat mogą zdecydować się na pielęgnację z ceramidami, aby pomóc wzmocnić barierę hydrolipidową skóry i utrzymać jej zdrowy wygląd.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 5517 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Szybka dostawa, ładnie zapakowane. Super kosmetyki
2024-06-16
Bardzo szybka wysyłka i dostawa.
pixel