💥 2+1 SALE: CO TRZECI PRODUKT ZA 1PLN. Tylko do jutra 💥

Przebarwienia - jak pożegnać się z nimi na zawsze?

2023-03-28
Przebarwienia - jak pożegnać się z nimi na zawsze?

Ten tekst przeczytasz w 6 minut.

Przebarwieniowe SOS. Skąd biorą się przebarwienia na skórze?

Przebarwienia skóry — skąd się biorą i jak powstają? Jak sobie z nimi radzić? Przebarwienia to zmiany kolorytu widoczne jako różnej wielkości, nieregularne plamy na skórze. Są wynikiem nadmiernej kumulacji melaniny, czyli barwnika skóry. Powodem przebarwień mogą być czynniki środowiskowe, promieniowanie słoneczne, niektóre leki, hormony, ciąża, a nawet nieodpowiednia dieta.

Czym są przebarwienia? 

Komórki, które w naszym organizmie odpowiedzialne są za wytwarzanie melaniny- barwnika, nazywamy melanocytami. Proces ten regulowany jest przez czynniki hormonalne i genetyczne, jednakże w wyniku uszkodzenia naskórka może on zachodzić szybciej. Tyrozynaza jest z kolei enzymem, który reguluje cały ten proces. 

Przebarwienia powstają wtedy, gdy w jednym melanocycie zostanie zgromadzona za duża ilość melaniny. 

Do zaburzenia procesu, a co za tym idzie, do powstawania przebarwień może dojść w wyniku: zaburzeń hormonalnych (okres ciąży, menopauzy), zaburzeń endokrynologicznych (schorzenia tarczycy, jajników), przyjmowania niektórych leków, stosowania fotouczulających ziół i oczywiście- nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV

Co ważne- często zdarza się, że osoby posiadające skórę trądzikową, doświadczają tak zwanych przebarwień czerwonych (które w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji mogą przekształcić się w te bardziej znane, brązowe). 

Jak więc sobie z nimi radzić? 

Wiemy już, czym są przebarwienia, przyszedł zatem czas na obranie odpowiedniego kierunku walki z nimi. Podstawą tego jest codzienne stosowanie kremów z filtrem SPF. Co prawda, świadomość konsumentów na ten temat cały czas rośnie. Zdarza się jednak, że pewna grupa osób nie korzysta ze stosowania filtrów nawet podczas opalania! Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej chroni naszą skórę przed powstawaniem nowych przebarwień (a także zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu skóry). Warto więc wypracować u siebie nawyk codziennej aplikacji takiego kremu. 

Fotoprotekcja chroni skórę przed powstawaniem nowych przebarwień, co jednak z tymi, które już powstały? Produktów jest wiele, specjaliści polecają między innymi: niektóre kwasy, inhibitory tyrozynazy, enzymy, antyoksydanty. 

Który produkt będzie najlepszy?

Nie będzie to zaskoczeniem, jeśli zaproponujemy kosmetyki łączące kilka składników redukujących przebarwienia jednocześnie. Drugim rozwiązaniem jest użycie koncentratu- stężenie składnika aktywnego. Takie rozwiązanie zapewnia najskuteczniejsze i najszybsze efekty. Przeanalizujmy więc dwa produkty, jakie mamy dostępne w naszej ofercie. 

GOOD TO C YOU- 15 procentowy koncentrat do twarzy z ultrastabilną witaminą C

Tutaj od razu powinno rzucić nam się w oczy stężenie składnika aktywnego- w tym przypadku niezawodnej witaminy C. Często jednak użycie wysokiego stężenia surowca w produkcie wiąże się z występującymi podrażnieniami, czy innymi reakcjami niepożądanymi. W GOOD TO C YOU udało nam się tego uniknąć. W kosmetyku zostało użyte połączenie dwóch form witaminy C. Pierwsza z nich- tetraizopalmitynian askorbylu cechuję się jedną z najwyższych skuteczności, kolejna zaś- etylowana witamina C odznacza się najniższym ryzykiem do podrażnień skóry. Jak więc można zauważyć, zdecydowaliśmy się na kombinację wysoko skutecznych, ale także całkowicie bezpiecznych składników aktywnych. Wspomniany koncentrat będzie wybawieniem dla cery przemęczonej, o szarym kolorycie i oczywiście- z przebarwieniami. Skóra po kuracji nabiera zdrowego kolorytu, jest lśniąca i pozbawiona zmian przebarwieniowych. Produkt może być stosowany przez posiadaczy cery suchej oraz wrażliwej, co wyróżnia go wśród szerokiej gamy kosmetyków na przebarwienia

Nie jest to jednak wszystko! Stworzyliśmy także alternatywę z myślą o osobach, które oprócz przebarwień, mają do czynienia z niedoskonałościami (co często idzie ze sobą w parze).

 FOCUS PIGMENTATION ESSENCE łączy ze sobą siłę witaminy C wraz z działaniem seboregulującym, zwężającym pory i redukującym niedoskonałości. Jest to możliwe dzięki dołączeniu do receptury kosmetyku takich składników, jak: kompleks kwasów AHA, niacynamidu połączonego ze stabilną witaminą C. Rezultaty takiej kuracji niosą ze sobą spektakularny efekt- użycie jednego kosmetyku pomaga pozbyć się dwóch problemów na raz- niedoskonałości oraz przebarwień. 

Jak zacząć kurację? 

Produkty z witaminą C nie wymagają budowania tolerancji, jednakże jeśli mamy do czynienia ze skórą alergiczną, wrażliwą, zawsze warto zacząć od wdrażania nowego produktu „małymi kroczkami”. Można zacząć od rutyny wzbogaconej takim produktem raz w tygodniu. Docelowo produkty mogą być stosowane codziennie. 

Warto w okresie kuracji zadbać o nawilżenie skóry oraz prawidłowy stan bariery hydrolipidowej, która podczas pracy ze składnikami aktywnymi jest szczególnie narażone na osłabienie. Tutaj możemy polecić tonik ceramidowy BUILD ME UP, krem ceramidowy CERAMIDE SKIN BARRIER, ale też serum nawilżające FOCUS HYDRATION GEL. 

Należy pamiętać, że cierpliwość i konsekwentne dążenie do celu to podstawa sukcesu, także w tym wypadku. Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 4729 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Zamówiony produkt szybko dostarczony, zgodnie z zamówieniem. Polecam
2024-04-23
Super
pixel