💥 2+1 SALE: CO TRZECI PRODUKT ZA 1PLN. Tylko do czwartku 💥

Pielęgnacja twarzy krok po kroku

2023-08-17
Pielęgnacja twarzy krok po kroku

Prawidłowa pielęgnacja twarzy to podstawa zdrowej i promiennej cery. Wybierając kosmetyki i rytuały pielęgnacyjne warto skoncentrować się na rzeczywistych potrzebach naszej skóry, które wynikają z rodzaju cery, jej aktualnej kondycji, a nawet pory roku. Na uwadze warto mieć również skład kosmetyków, po które sięgamy. Obecne trendy w branży zmierzają do powrotu do składników naturalnych. I takie też składy produktów pielęgnacyjnych rekomendujemy.

Kompletując swój zestaw kosmetyków na dzień i na noc unikaj sztucznych substancji zapachowych, wypełniaczy i ulepszaczy. W prawdzie wpływają one korzystnie na konsystencję czy aplikację produktu, ale nie zawsze są korzystne dla naszej cery.

Pielęgnacja twarzy rano i wieczorem: Podstawowe różnice

Na początku warto zaznaczyć różnice pomiędzy poranna i wieczorną pielęgnacją twarzy. Dzień rozpoczynamy najczęściej od oczyszczenia i tonizacji cery. Następnie korzystamy z produktów nawilżających. Rano sięgamy po formuły lekkie, które dobrze współgrają z makijażem. Koncentrujemy się na nawilżeniu skóry oraz jej ochronie przed promieniowaniem UVA i UVB.  

Podstawą wieczornej pielęgnacji jest demakijaż. Wszystkie kolejne kroki rytuału przeprowadzamy na oczyszczonej cerze. Musimy więc zadbać o jej prawidłowe oczyszczenie z makijażu, sebum, kurzu i zanieczyszczeń, które zgromadziły się na jej powierzchni w ciągu dnia.

Poranna pielęgnacja krok po kroku

Poranną pielęgnację twarzy możemy zamknąć w 5 prostych krokach:

 1. Oczyszczanie
 2. Tonizacja
 3. Serum
 4. Krem nawilżający
 5. Krem z filtrem SPF  

Wiele osób traktuje poranne oczyszczanie twarzy bardzo powierzchownie. Rano nie musimy wykonywać demakijażu. Nie mamy również na twarzy zanieczyszczeń, które gromadzą się skórze przez cały dzień. Nasza twarz wydaje się czysta. W rzeczywistości poranne oczyszczanie twarzy ma na celu usunięcie pozostałości bogatszych konsystencji nakładanych na noc, jak również sebum, które nasza skóra wytwarza zarówno w dzień, jak i w nocy.

 Wieczorna pielęgnacja krok po kroku

Wieczorna pielęgnacja twarzy obejmuje 6 kroków:

 1. Demakijaż
 2. Oczyszczanie
 3. Tonizację
 4. Peeling/Maseczkę
 5. Serum
 6. Krem odżywczy na noc

Podczas wieczornej pielęgnacji należy pamiętać o tym, że demakijaż i oczyszczanie to dwa różne procesy. Oczyszczania skóry nie możemy zakończyć po zmyciu pozostałości kolorowych kosmetyków. Ważne jest również to, że peelingi i maseczki nie są elementem codziennej pielęgnacji cery. W zależności od typu skóry peeling wykonujemy maksymalnie 2 razy w tygodniu. Rytuały pielęgnacyjne możemy wykonywać zamiennie. Jednego wieczora korzystając z peelingu, drugiego z właściwości maseczki oczyszczającej.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 4710 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Szybka realizacja zamówienia jestem mega zadowolona
2024-04-22
Strona jest przejrzysta, łatwo wybrać produkty, które nas interesują. Świetna opcja z mailem, w którym klient od razu jest informowany, co zrobić w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak i nie będziemy zadowoleni z zamówienia. Szybka realizacja i pięknie a zarazem porządnie zapakowane kosmetyki.
pixel