WYBIERZ KURACJĘ, KTÓRA DZIAŁA | Odbierz wcierkę w prezencie przy zakupach za min. 299 PLN 🎁

Kiedy zobaczę pierwsze efekty stosowania kosmetyków?

2024-02-28
Kiedy zobaczę pierwsze efekty stosowania kosmetyków?

Ten tekst przeczytasz w 6 minut.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie czynniki wpływają na widoczność rezultatów, w jaki sposób składniki aktywne oddziałują na skórę oraz dlaczego konsekwencja w stosowaniu kosmetyków jest kluczowa dla osiągnięcia pożądanych efektów.

W świecie pielęgnacji często pojawia się pytanie: kiedy zobaczę pierwsze efekty działania produktów? Ich skuteczność zależy od wielu czynników, w tym od fizjologii skóry, rodzaju kosmetyku oraz regularności stosowania. Jednakże istnieją ogólne wytyczne, które mogą pomóc zrozumieć, kiedy można spodziewać się widocznych rezultatów.

Składniki aktywne

Składniki zawarte w kosmetykach mogą działać na różnych poziomach skóry i w różnym czasie przynosić pożądane efekty. Na przykład kwas hialuronowy, będący silnym humektantem, może niemal natychmiast zwiększyć poziom nawilżenia skóry poprzez wiązanie wody i redukcję uczucia ściągnięcia. Składnik ten znajdziemy w naszych produktach z linii profesjonalnej FOCUS HYDRATION GEL, FOCUS LIFTING MILK oraz w serum pod oczy i na powieki 20 SECONDS MAGIC EYE TREATMENT. Jednakże u niektórych osób efekt wygładzenia może być widoczny dopiero po dłuższym czasie.

Z kolei retinol/retinal, pochodna witaminy A, który stymuluje produkcję kolagenu, delikatnie złuszcza, reguluje wydzielanie sebum, poprawia cykl odnowy tkanki i wyrównuje koloryt skóry — zazwyczaj wymaga kilku tygodni stosowania. Działa on na poziomie komórkowym i wymaga delikatnego, powolnego i regularnego wprowadzania, aby zauważyć widoczne zmniejszenie zmarszczek, poprawę tekstury skóry i kolorytu.

Inne składniki aktywne, takie jak witamina C czy kwas salicylowy, mogą również różnić się poziomem efektywności i czasem potrzebnym do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów — zależą one od stężenia, rodzaju surowca i formuły produktu.

Witaminę C znajdziemy w koncentracie GOOD TO C YOU oraz w serum FOCUS PIGMENTATION ESSENCE, z kolei kwas salicylowy występuje w kremie na noc OVERNIGHT BHA TREATMENT oraz peelingu MATCHA POWER PEEL.

Regularność stosowania

Regularność stosowania kosmetyków jest kluczowa dla uzyskania pożądanych rezultatów. Zmiany w skórze zachodzą stopniowo, dlatego ważne jest, aby zachować konsekwencję w pielęgnacji skóry. W przypadku produktów przeciwstarzeniowych takich, jak retinoidy, systematyczne stosowanie jest niezbędne do utrzymania stałego poziomu aktywnych składników i stymulacji procesów naprawczych skóry. Nawet najlepsze surowce nie będą skuteczne, jeśli będą używane sporadycznie. Dlatego ważne jest, aby opracować rutynę pielęgnacyjną i stosować produkty zgodnie z zaleceniami.

Rodzaj skóry

Rodzaj skóry ma istotny wpływ na to, jak szybko zauważysz efekty działania kosmetyków. Osoby z suchą skórą mogą cieszyć się niemal natychmiastowym efektem nawilżenia, ukojenia i redukcji uczucia ściągnięcia po użyciu serum, kremów z kwasem hialuronowym, ceramidami i substancjami o działaniu łagodzącym. Z kolei osoby z tłustą cerą mogą potrzebować więcej czasu, aby zauważyć zmniejszenie porów, redukcję wydzielania sebum np. po zastosowaniu produktów z kwasem salicylowym. Dlatego ważne jest, aby wybrać kosmetyki odpowiednie dla swojego typu skóry i dostosować pielęgnację do jej potrzeb.

Fizjologia skóry

Kiedy wchodzimy w świat pielęgnacji skóry, niezależnie od jej rodzaju, ważne jest zrozumienie, że procesy regeneracyjne mają swoje własne tempo. Skóra człowieka przechodzi naturalny cykl odnowy komórkowej, który trwa około 28-30 dni. W tym czasie nowe komórki są wytwarzane w głębszych warstwach naskórka, a następnie przemieszczają się stopniowo ku powierzchni, zastępując stare, które są już martwe.

W kontekście stosowania kosmetyków oznacza to, że nawet najbardziej skuteczne składniki aktywne potrzebują czasu, aby zadziałać! Proces ten wymaga cierpliwości ze strony użytkowniczek kosmetyków, ponieważ pełne rezultaty mogą być zauważalne dopiero po przynajmniej jednym cyklu odnowy skóry. Dlatego nawet jeśli nie widzisz efektów natychmiast, to nie oznacza, że produkt nie działa.

Pamiętaj więc, żeby dać skórze czas na odpowiednią reakcję, by cieszyć się jej zdrowym i promiennym wyglądem w dłuższej perspektywie.

Po jakim czasie zauważysz efekty działania naszych kosmetyków?

Regularne stosowanie kosmetyków z linii profesjonalnej gwarantuje zauważalne efekty już po 4 tygodniach i nie są to puste obietnice. W ramach zleconych przez nas badań przez niezależne laboratoria udowadniamy, że nasze produkty działają!

MATCHA POWER PEEL

Skuteczność działania peelingu potwierdzają badania aplikacyjne i aparaturowe.

100% badanych kobiet w wieku 25-70 lat już po pierwszym użyciu deklaruje bardzo dobre odświeżenie i detoks skóry.

Po 4 tygodniach regularnego używania peelingu:

 • 90% kobiet zauważyło różnicę w rozjaśnieniu przebarwień,
 • 85% dostrzegło redukcję widoczności porów,
 • 80% potwierdziło zmniejszoną ilość zaskórników.

FOCUS PIGMENTATION ESSENCE

Skuteczność działania serum potwierdzają badania aplikacyjne i aparaturowe.

90% kobiet w wieku od 37 do 70 lat zauważyło różnicę w redukcji przebarwień.

Po 4 tygodniach stosowania serum codziennie wieczorem:

 • 67% testujących zaobserwowało redukcję częstości występowania niedoskonałości,
 • 60% dostrzegło, że produkt dobrze matuje skórę.

Po 8 tygodniach regularnego stosowania serum:

 • 53% badanych kobiet zauważyło trwałą redukcję oznak zmęczenia oraz wydzielania sebum.

FOCUS HYDRATION GEL

Skuteczność działania serum potwierdzają badania aplikacyjne i aparaturowe wykonane wśród kobiet i mężczyzn w wieku od 25 do 64 lat.

Po 1 tygodniu regularnego stosowania serum 2 razy dziennie:

 • 80% testujących zauważyło bardzo dobre nawilżenie skóry oraz przywrócenie blasku i promiennego wyglądu.

Po 4 tygodniach stosowania serum rano i wieczorem:

 • 93% testujących zadeklarowało bardzo dobry efekt anti-aging,
 • 87% dostrzegło, że serum zmniejsza tendencję do suchości skóry, regeneruje ją i sprawia, że jest jedwabiście gładka,
 • 80% zauważyło, że preparat uelastycznia skórę, redukuje suche skórki i nierówności.

FOCUS LIFTING MILK

Skuteczność regularnego oraz natychmiastowego działania serum potwierdzają badania aparaturowe przeprowadzone wśród kobiet w wieku od 30 do 70 lat.

Dowiedziono, że serum działa już po 3 godzinach od aplikacji, dając zauważalne efekty wygładzenia i napięcia skóry, zmniejszenia widoczności zmarszczek oraz poprawienia owalu twarzy.

Po 1 tygodniu aplikowania serum:

 • 80% testujących zauważyło wyraźne wygładzenie skóry.

Po 4 tygodniach stosowania serum:

 • 80% kobiet dostrzegło bardzo dobrą redukcję zmarszczek, drobnych linii oraz efekt anti-aging,
 • 87% kobiet dostrzegło przywrócenie jędrności i elastyczności skóry.

20 SECONDS MAGIC EYE TREATMENT

Skuteczność działania serum potwierdzają badania aplikacyjne i aparaturowe, jakie przeprowadzono wśród kobiet powyżej 40. roku życia o różnych rodzajach cery, w tym także wrażliwej.

Po 4 tygodniach regularnego stosowania serum rano i wieczorem:

 • 100% testujących zauważyło, że produkt działa naprawczo i regenerująco na skórę pod oczami, rozjaśnia jej okolice oraz chroni skórę wokół oczu przed odwodnieniem.

Po 8 tygodniach regularnej aplikacji serum rano i wieczorem:

 • 100% badanych dostrzegło głębokie nawilżenie i rozświetlenie, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry oraz to, że kosmetyk „otwiera” spojrzenie.


Efekty działania kosmetyków mogą być widoczne w różnym czasie i jest to zależne od składników, regularności stosowania oraz indywidualnych cech skóry. Kluczowe jest wybranie odpowiednich produktów, dopasowanych do potrzeb i problemów własnej skóry oraz konsekwentne stosowanie zgodne z zaleceniami specjalistów.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, by stworzyć spersonalizowany plan pielęgnacyjny, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji naszych kosmetolożek, które chętnie Ci pomogą. I pamiętaj zdrowa i promienna skóra, wymaga systematycznej i specjalistycznej pielęgnacji, aby osiągnąć długotrwałe rezultaty.

Autorka wpisu: Katarzyna Leoniak 
Kosmetolożka
Ekspertka ds. pielęgnacji
konsultacje@veolibotanica.pl

tel. +48 782 200 653

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 6005 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Jestem bardzo zadowolona zarówno z produktów, jak i z realizacji zamówienia.
2024-07-12
Szybko, sprawnie poszło. Kosmetyki extra
pixel