💥 2+1 SALE: CO TRZECI PRODUKT ZA 1PLN. Tylko do jutra 💥

Jak rozpoznać dobry peeling enzymatyczny?

2023-03-17
Jak rozpoznać dobry peeling enzymatyczny?

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.

Peeling enzymatyczny to preparat kosmetyczny przeznaczony do usuwania zrogowaciałych komórek naskórka. Preparat działa na powierzchni skóry, dlatego może być stosowany w warunkach domowych.

Jak rozpoznać dobry peeling enzymatyczny?  

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle jest peeling i jak wpływa na kondycję skóry. Peeling to ważny element pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu, jak również całego ciała. Prawidłowo wykonany stymuluje odnowę naskórka, poprawia kondycję skóry i wyrównuje jej koloryt. Peelingi dostępne w drogeriach dzielimy na peelingi ziarniste (mechaniczne) i enzymatyczne i chemiczne. Pierwsze usuwają zrogowaciały naskórek poprzez jego mechaniczne złuszczanie, drugie wykorzystują oddziaływanie enzymów na białka, ostatnie do złuszczania zrogowaciałych komórek naskórka wykorzystują związki chemiczne o charakterze kwaśnym.

 Z czego składa się peeling enzymatyczny? Jak działa?

Peeling enzymatyczny jest formułą bazującą na enzymach. Wykazują one działanie proteolityczne, czyli mające zdolność do niszczenia białek zawartych w zrogowaciałych komórkach naskórka. Naniesienie enzymów na cerę przyspiesza naturalny proces odnowy skóry i złuszczania niepożądanej warstwy rogowej poprzez jej rozpuszczenie. To co odróżnia peeling enzymatyczny od ziarnistego, to przede wszystkim brak podrażnień mechanicznych. Peeling enzymatyczny nie wymaga bowiem pocierania skóry, dzięki czemu nie narusza jej struktury. Pod względem aplikacji przypomina bardziej maskę.

Enzymy w peelingach mogą być pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Ponadto preparaty są dodatkowo wzbogacane antyoksydantami, wyciągami z roślin, witaminami, prowitaminami, olejkami, substancjami nawilżającymi i zmiękczającymi skórę.  

Czy peeling enzymatyczny jest preparatem dla każdego?  

Peelingi enzymatyczne charakteryzuje łagodne działanie. Z tego względu z właściwości peelingów chemicznych mogą korzystać osoby posiadające cerę wrażliwą oraz cerę płytko unaczynioną. Na rynku dostępne są również peelingi enzymatyczne przeznaczone dla skóry tłustej i mieszanej. Pomagają one dokładnie oczyścić cerę, w tym także z nadmiaru sebum, bez konieczności tarcia.  

Jak wybrać dobry peeling enzymatyczny?  

O jakości preparatu decyduje jego skład. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj preparaty o naturalnym składzie oraz dermokosmetyki. Bardzo ważne jest również to, aby dobrać peeling adekwatnie do indywidualnych potrzeb cery.  

Jak często należy wykonywać peeling enzymatyczny?  

Złuszczanie skóry jest ważnym elementem jej pielęgnacji. Peeling enzymatyczny do twarzy to kosmetyk, po który warto sięgać choć raz w tygodniu. Częstotliwość zabiegów powinna być podyktowana przede wszystkim rodzajem i potrzebami naszej skóry:

- w przypadku cery normalnej peeling można powtarzać raz w tygodniu,

- skórę naczyniową, wrażliwą i delikatną zaleca się poddawać peelingowi nie częściej niż raz na dwa tygodnie,

- cerę tłustą z tendencjami do występowania zmian trądzikowych można oczyszczać nawet dwa razy w tygodniu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 4729 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Wspaniałe kosmetyki warte swojej ceny. Błyskawiczna realizacja. Będę tu wracać:-)
2024-04-23
Wszystko super, gwiazdkę odejmuję za brak próbek.
pixel