Dlaczego warto stosować żele do mycia twarzy?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut.
Żel do mycia twarzy - kiedy go stosować i jakie przynosi korzyści?
Skóra twarzy przez cały dzień i noc narażona jest na wpływ negatywnych czynników zewnętrznych oraz drobnoustrojów. Smog, klimatyzowane powietrze, czy też nasze naturalnie wydzielane sebum towarzyszą nam każdego dnia. Wszystkie te czynniki mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry. Przejawia się to często rozszerzonymi porami, niedoskonałościami bądź poszarzałą cerą. Dlatego też kluczowe jest codzienne oczyszczanie cery, dzięki czemu skóra będzie świeża, promienna i przygotowana na wchłanianie składników aktywnych kolejnych produktów pielęgnacyjnych.
Na czym polega prawidłowy demakijaż twarzy?
Polecamy zastosowanie trzech etapów, w tym żelu do mycia twarzy. Rozpoczynamy od produktu do demakijażu na bazie olejków lub maseł - przykładem jest nasz emulgujący olejek do zmywania makijażu i SPF SQUEEZE AN ORANGE. Przy jego pomocy zmyjesz pigmenty, zarówno barwiące, jak i promieniochronne, a także tusz, czy pomadkę.
Kolejnym krokiem jest oczyszczanie skóry - na tym etapie pozbędziesz się zanieczyszczeń oraz resztek makijażu. Używany na tym etapie żel powinien być dostosowany do potrzeb twojej skóry oraz jej typu - produkt dla skóry suchej, a przetłuszczającej się będzie bazował na innych ekstraktach i środkach myjących.
Dla cer suchych idealnie sprawdzi się emulsja oczyszczająca MAKE IT CLEAR, dzięki delikatnej formule skutecznie i bez podrażnień oczyści nawet delikatną i wrażliwą skórę twarzy. Zawartość wpływa na zabezpieczenie skóry przed wysuszeniem oraz działa łagodząco i zmiękczająco. Natomiast do oczyszczenia skóry z niedoskonałościami, takimi jak trądzik, zaskórniki lub nadprodukcja sebum, rozwiązaniem jest DEEPLY PORE CLEANSING GEL. Zapewnia on dogłębne oczyszczenie, reguluje wydzielanie sebum oraz działa antybakteryjnie.
Za co odpowiadają środki myjące stosowane w kosmetykach? Są w stanie usunąć zanieczyszczenia zarówno lipofilowe, czyli nadmiar sebum, który gromadzi się na skórze w ciągu dnia oraz zanieczyszczenia hydrofilowe, są to z kolei sole mineralne znajdujące się w naszym pocie. Poza tymi dwiema grupami zanieczyszczeń substancje myjące w kosmetykach usuwają też złuszczone komórki naskórka, pozostałości z kosmetyków i makijażu. Są więc składnikami niezbędnymi w żelach do mycia.
Kolejnym i zarazem ostatnim etapem jest tonizacja skóry. Jest to etap pośredni pomiędzy oczyszczaniem, a pielęgnacją. Głównym zadaniem toniku jest przywrócenie fizjologicznego pH , wahającego się w granicach 4,7-5,6 (lekko kwasowe), które zostaje zmienione w trakcie mycia skóry. Dlaczego tak się dzieje? Składniki myjące zawarte w żelach do mycia twarzy często wymagają podwyższonego (lekko zasadowego) środowiska, aby skutecznie usunąć zanieczyszczenia ze skóry. Działanie wszelakich produktów pielęgnacyjnych badane jest w odczynie zbliżonym do naszej skóry, istotnym więc działaniem jest jego przywrócenie. Tonik tworzy w ten sposób bazę dla produktów pielęgnacyjnych, które na odpowiednio przygotowanej skórze mogą skutecznie działać.
W naszej ofercie posiadamy dwa warianty toników - lekka odświeżająca mgiełka na bazie wody lawendowej i miętowej GIVE pH A CHANCE oraz emulsyjny tonik odbudowujący z kompleksem ceramidów oraz kwasem hialuronowym BUILD ME UP.
Oczyszczanie poranne - konieczne czy nie?
To pytanie zadaje sobie wiele z was. Naszym zdaniem poranne oczyszczanie jest kluczowym elementem w codziennej rutynie. Zastosowanie żelu do twarzy po przebudzeniu pozwoli na usunięcie zanieczyszczeń zgromadzonych podczas snu na naszej skórze. Na tym etapie zmywamy również pozostałości zastosowanych wieczorem produktów do pielęgnacji oraz przygotowujemy skórę na nowe działanie!
Jakie błędy możemy popełniać podczas oczyszczania skóry?
- stosowanie kosmetyków nieodpowiednich do typu skóry - może to wpłynąć na zaburzenie bariery hydrolipidowej skóry, przesuszenie, bądź w odwrotną stronę - niewystarczające oczyszczenie
- stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyku myjącego - odpowiednia ilość przypada najczęściej na jedną pompkę produktu
- zbyt szybkie i niedokładne oczyszczanie - aby środki myjące dokładnie oczyściły skórę, daj im czas. Podczas masowania twarzy przy pomocy żelu - policz do 30, jest to optymalny czas przebywania produktu na skórze. Pamiętaj o linii włosów, w tym obszarze zbiera się dużo zanieczyszczeń, o których łatwo zapomnieć..
- zbyt częste lub zbyt rzadkie oczyszczanie skóry - dwukrotne stosowanie żelu w ciągu dnia - rano i wieczorem - pozwoli zachować skórę w czystości, nadmiernie jej nie wysuszając.