💥 2+1 SALE: CO TRZECI PRODUKT ZA 1PLN. Tylko do czwartku 💥

Dlaczego firmy kosmetologiczne nie przeprowadzają badań laboratoryjnych?

2023-05-15
Dlaczego firmy kosmetologiczne nie przeprowadzają badań laboratoryjnych?

Ten tekst przeczytasz w 5 minut.

Linia PRO to nasza pielęgnacyjna wizytówka dermokosmetyków, która swoim skoncentrowanym składem i widocznym działaniem może zawstydzać wiele pozycji na rynku.

W Veoli Botanica zdecydowaliśmy się przeprowadzić badania laboratoryjne tej linii dermokosmetycznej, w ramach których udowadniamy, że czystoskładowe, roślinne formuły profesjonalnej linii doskonale radzą sobie z potrzebami skóry kobiet w odmiennym wieku i o różnych typach skóry.

Warto chwalić się badaniami laboratoryjnymi, dlaczego więc, wiele marek rezygnuje z ich wykonywania?

Kilka powodów, dlaczego firmy kosmetologiczne nie przeprowadzają badań aplikacyjnych.

Badania aparaturowe są często kosztowne i wymagają specjalistycznej wiedzy i sprzętu. Nie wszystkie firmy kosmetyczne mają wystarczające środki finansowe na zlecenie.

Pomiary za pomocą aparatury wykonuje się przed pierwszym użyciem produktu i po jednorazowej lub wielokrotnej aplikacji. Dzięki badaniom aparaturowym otrzymuje się obiektywny, powtarzalny wynik wyrażony liczbą, tj. szczegółowe informacje na temat stopnia zmian (poprawy). Parametry skóry, które można ocenić przy pomocy badań aparaturowych, to: natłuszczenie, nawilżenie, TEWL, pH, stopień ukrwienia, głębokość zmarszczek, koloryt, elastyczność, giętkość, wiotkość. Badania aparaturowe wykonywane są w laboratoriach badawczych w ściśle określonych warunkach otoczenia (temperatura i wilgotność).

Jakie urządzenia są stosowane do badań i co możemy z nich odczytać?

 • Meksametr (kolorymetr, chromametr) to urządzenie służące do pomiaru zabarwienia skóry.
 • Korneometr jest aparatem służącym do oceny nawilżenia, mierzącym zawartość wody w warstwie rogowej naskórka.
 • Ewaporymetr (tewametr) to inny aparat służący do pomiaru nawilżenia skóry oraz stanu bariery naskórkowej. Urządzenie pozwala na analizę transepidermalnej utraty wody.
 • Sebumetr (ebumetr) ocenia stan natłuszczenie skóry i aktywność gruczołów łojowych.
 • Profilometria to metoda pozwalająca na zbadanie gładkości skóry i głębokości zmarszczek.
 • Kutometr służy do pomiaru elastyczności górnej warstwy skóry przy pomocy podciśnienia.
 • Balistometr to również aparat przeznaczony do mierzenia elastyczności skóry.
 • Dermatoskop to urządzenie wykorzystywane do oceny znamion barwnikowych i naczyniowych na skórze.

Kolejna obawa przeprowadzenia badań aparaturowych może być związana z ryzykiem dotyczącym skuteczności produktu. Niektóre firmy kosmetyczne mogą obawiać się, że badania aparaturowe nie potwierdzą oczekiwanych efektów, lub pożądanej skuteczności, co z kolei mogłoby wpłynąć negatywnie na ich reputację.

Wyniki badań laboratoryjnych VEOLI BOTANICA

Za skuteczność dermokosmetyków Veoli Botanica odpowiadają innowacyjne kompozycje składników aktywnych, które zostały dobrane tak, by precyzyjnie eliminować problemy dermatologiczne skóry, czyli przebarwienia, odwodnienie, utratę jędrności, zaczerwienienia i niedoskonałości.

Dzięki zawartości wysokich stężeń: kwasów, enzymów, fermentów, witamin i ekstraktów, naturalne dermokosmetyki Veoli Botanica realizują fundamentalny zamysł: dostarczają substancje aktywne w głębsze warstwy skóry, pokonując barierę naskórkową, by móc oddziaływać na zachodzące w jej wnętrzu procesy.

Działanie tych kosmetyków można dostrzec nawet po trzech godzinach od aplikacji, natomiast regularne ich stosowanie przynosi spektakularne efekty już po 28 dniach.

I mamy na to dowody! W ramach zleconych przez nas badań laboratoryjnych udowadniamy, że czystoskładowe, roślinne formuły profesjonalnej linii Veoli Botanica doskonale radzą sobie z potrzebami skóry kobiet w odmiennym wieku i o różnych typach skóry.

MATCHA POWER PEEL

MATCHA POWER PEEL to enzymatyczny peeling z aktywnym kompleksem kwasów AHA Phytocomplex 10%, PHA 10%, BHA oraz ze sproszkowaną, organiczną zieloną herbatą matcha. Skuteczność jego działania potwierdziliśmy badaniami aplikacyjnymi aparaturowymi w niezależnym laboratorium. Przebadaliśmy grupę 35 kobiet w wieku 25 - 70 lat. Jesteście ciekawi wyników?

100% badanych już po pierwszym użyciu zadeklarowało bardzo dobre odświeżenie i detoks skóry. Po 4 tygodniach regularnego używania peelingu:

 • 90% kobiet zauważyło różnicę w rozjaśnieniu przebarwień
 • 85% dostrzegło redukcję widoczności porów
 • 80% zadeklarowało zmniejszoną ilość zaskórników

FOCUS PIGMENTATION ESSENCE

FOCUS PIGMENTATION ESSENCE to intensywnie redukujące przebarwienia, zwężające pory serum z kompleksem niacynamid & stabilna witamina C. Skuteczność działania kuracji tym serum potwierdziliśmy badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi w niezależnym laboratorium. Przebadaliśmy grupę 25 kobiet w wieku 37 - 70 lat.

90% badanych zauważyło różnicę w redukcji przebarwień. Po 4 tygodniach stosowania serum codziennie wieczorem:

 • 67% testujących zaobserwowało redukcję częstości występowania niedoskonałości
 • 60% dostrzegło, że serum dobrze matuje skórę
 • 53% zauważyło natychmiastową redukcję wydzielania sebum tuż po aplikacji serum

Po 8 tygodniach regularnego stosowania serum:

 • 53% badanych kobiet zauważyło trwałą redukcję wydzielania sebum oraz oznak zmęczenia
 • 47% testujących dostrzegło wyraźne odżywienie i wygładzenie skóry oraz wyraźne zwężenie porów

FOCUS HYDRATION GEL

FOCUS HYDRATION GEL to ultra nawilżające serum żelowe z potrójnym kwasem hialuronowym i fermentem z czarnej herbaty Kombuchka™. Skuteczność działania kuracji tym serum potwierdziliśmy badaniami aplikacyjnymi aparaturowymi w niezależnym laboratorium. Przebadaliśmy grupę 20 kobiet i 5 mężczyzn w wieku 25 - 64 lata.

Po 1 tygodniu regularnego stosowania serum 2 razy dziennie:

 • 80% testujących zauważyło bardzo dobre nawilżenie skóry oraz przywrócenie skórze blasku i promiennego wyglądu
 • 73% dostrzegło poprawę jędrności, elastyczności i sprężystości skóry w stopniu bardzo dobrym

Po 4 tygodniach stosowania serum rano i wieczorem:

 • 93% testujących zadeklarowało bardzo dobry efekt anti-aging
 • 87% dostrzegło, że serum zmniejsza tendencję do suchości skóry, regeneruje ją i sprawia, że jest jedwabiście gładką
 • 80% zauważyło, że preparat uelastycznia skórę, redukuje suche skórki i nierówności.

FOCUS LIFTING MILK

FOCUS LIFTING MILK to natychmiastowo liftingujące anti-aging serum emulsyjne z roślinnym zamiennikiem retinolu i Fision™ Instant Lift. Skuteczność regularnego oraz natychmiastowego działania tego serum potwierdzają badania aplikacyjne aparaturowe, jakie przeprowadzono wśród kobiet w wieku od 30 do 73 lat.
Dowiedziono, że serum działa już po 3 godzinach od aplikacji, dając zauważalne efekty wygładzenia i napięcia skóry, zmniejszenia widoczności zmarszczek oraz poprawienia owalu twarzy. Po 1 tygodniu aplikowania serum 80% testujących zauważyło wyraźne wygładzenie skóry.

Po 30-dniowej regularnej aplikacji serum 2 razy dziennie, średnia długość zmarszczek zmalała o 24%, a średnia głębokość zmarszczek zmniejszyła się o 18%.

Po 4 tygodniach stosowania FOCUS LIFTING MILK:

 • 80% kobiet dostrzegło bardzo dobrą redukcję zmarszczek i drobnych linii oraz bardzo dobry efekt anti-aging
 • 87% zaobserwowało przywrócenie jędrności i elastyczności skóry.

Efekty stosowania naszych dermokosmetyków są niezaprzeczalne. Zastanawiasz się, który z nich najlepiej wpasuje się w potrzeby Twojej skóry? Zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną online - sprawdzimy składy Twoich kosmetyków i stworzymy spersonalizowaną pielęgnację dopasowaną do potrzeb Twojej skóry.
Skontaktujesz się z Nami przez zakładkę Konsultacje.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 4710 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Zamówienie bardzo sprawnie i szybko zrealizowane. Brakuje mi jednak próbek innych produktów, które pozwoiłby się zapoznać z ofertą. Zamawiam regularnie kosmetyki z różnych firm i tam taka praktyka jest powszechna.
2024-04-22
kupiłam krem BB i jest tak gęsty, że pompka w butelce go nie pompuje
pixel