💥 3 + 1 = prezent 💥 Co czwarty produkt za 1 PLN!

Coco-Caprylate/Caprate

2024-07-15

Nazwa INCI

Coco-Caprylate/Caprate

Nazwa zwyczajowa

Mieszanina estrów kwasów kaprylowego i kaprynowego z alkoholami z oleju kokosowego

Funkcja w Kosmetyku

  • emolient
  • modyfikator reologii (poprawia konsystencję preparatu)

Działanie Kosmetyczne

Jako emolient, tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody, co jest znane jako działanie nawilżające pośrednio. Skóra staje się bardziej miękka, gładka i elastyczna. Potocznie nazywany jako „silikonen roślinnym”, ponieważ poprawia właściwości sensoryczne oraz aplikacyjne produktów.

Szczególnie polecany dla skóry suchej, odwodnionej i wrażliwej. Jego działanie nawilżające i ochronne pomaga w odbudowie bariery lipidowej skóry, co jest kluczowe dla utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. W produktach do włosów działa jako kondycjoner, poprawiając teksturę włosów i nadając im gładkość i połysk. Pomaga w łatwiejszym rozczesywaniu włosów i zapobiega ich splątaniu. Jego właściwości nawilżające pomagają w utrzymaniu zdrowego wyglądu włosów, chroniąc je przed wysuszeniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Zastosowanie

  • produkty do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów

Pozyskiwanie

  • roślinne, syntetyczne

Dopuszczalne stężenie

Zazwyczaj stosowana w stężeniach od 2% do 15% w zależności od rodzaju produktu i jego przeznaczenia.

Pora dnia

Może być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem.

Bezpieczeństwo i ostrzeżenia 

Brak klasyfikacji jako substancja niebezpieczna zgodnie z przepisami chemicznymi. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 7249 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-16
Bardzo dobry
2024-09-16
Krem nawadniający rewelacyjny, skóra mięciutka i wygładzona, serum/peeling działanie świetne, polecam (dla mnie jedynie zapach kosmetyków niezbyt przyjemny, ale przecież go czuć tylko w czasie aplikacji a potem już ok.)
pixel