Peeling twarzy- czy robisz to dobrze?
Ten tekst przeczytasz w 6 minut.
Peelingi dostępne na rynku kuszą nas swoimi przeróżnymi opakowaniami, zapachami, czy też rodzajami. Może wprowadzać to konsumentów w problem z dobraniem odpowiedniego peelingu do danego typu cery. Czas na peelingowe kompendium, zacznijmy jednak od wytłumaczenia…
Po co właściwie używać peelingów? Czy jest to konieczne?
Używanie środków złuszczających w pielęgnacji jest bardzo ważnym elementem i nie powinien on być pomijany. Jest kilka powodów, dla których użyciu
Regularne wykonywanie peelingu twarzy jest ważne dla utrzymania jej zdrowego i promiennego wyglądu. Peeling usuwa martwy naskórek, odsłaniając nową, zdrowszą warstwę skóry i poprawiając jej teksturę. Dodatkowo, w zależności od użytych w peelingu składników, pomaga zredukować zaskórniki, zmniejszyć widoczność porów, zniwelować przebarwienia oraz przygotować skórę do lepszego wchłaniania składników aktywnych z kosmetyków.
Na rynku dostępne są różne rodzaje peelingu, a wybór zależy od potrzeb skóry oraz jej typu. Oto kilka popularnych rodzajów peelingu:
Peeling enzymatyczny - zawiera naturalne enzymy, które rozpuszczają martwy naskórek. Jest łagodny i może być stosowany nawet na delikatnej skórze. Polecamy go także przy problemach z trądzikiem, gdyż nie ma on drobinek ściernych i nie będzie powodował jego nasilenia.
Peeling chemiczny - wykorzystuje kwasy o właściwościach złuszczających (AHA, BHA) lub na przykład retinoidy, aby złuszczyć martwe komórki skóry. Jest skuteczny w redukcji trądziku, plam pigmentacyjnych i zmarszczek.
Peeling mechaniczny - składa się z drobinek, które delikatnie ścierają martwe komórki skóry. Może to być np. peeling cukrowy, solny lub bambusowy.
Peeling kawitacyjny - jest to rodzaj peelingu mechanicznego, ale z wykorzystaniem ultradźwięków. Dzięki temu usuwa zanieczyszczenia z porów i działa przeciwzapalnie. Najczęściej wykonywany jako dodatek do zabiegów pielęgnacyjnych w gabinecie kosmetologicznym.
Bardzo istotne w stosowaniu peelingów jest to, aby odpowiednio dobrać je do potrzeb skóry. Nie polecamy peelingów mechanicznych cerze trądzikowej oraz silnie podrażnionej i delikatnej. Tutaj zdecydowanie bardziej sprawdzą się peelingi bez drobinek, które nie będą dodatkowo podrażniały mechanicznie skóry.
Przy stosowaniu peelingów chemicznych należy przyłożyć szczególną uwagę do składu peelingu i sprawdzenia, czy na pewno może on być zastosowany. Przykładowo, nie zaleca się stosowania peelingów z alfa i betahydroksykwasami podczas kuracji retinoidami, ponieważ same w sobie są one złuszczające, a takie połączenie może być dla skóry zbyt obciążające i wywołać silne podrażnienie.
Dodatkowo, w przypadku złuszczania skóry, należy zwracać uwagę na zalecenia producenta do stosowania. Część peelingów nakłada się i wmasowuje w skórę, a część należy pozostawić do zastygnięcia. Są peelingi, które na skórze mogą być pozostawione na 20 minut. Jednak w przypadku peelingów z kwasami, okres 5 minut może okazać się zbyt długi. Dlatego też, zwłaszcza na początku swojej drogi, warto podejść do złuszczania ze spokojem i zaczynać od nakładania na krócej.
Jakie peelingi znajdziemy w naszej ofercie?
Na ten moment dostępne są dwa rodzaje peelingów. Czas, aby przyjrzeć im się bliżej.
Wygładzający peeling do twarzy ERASE THE PAST jest peelingiem z drobinkami z pestek z truskawek, które są ścierniwem. Jest to więc peeling mechaniczny, jednak ze względu na jego formułę, nie podrażnia skóry. Oprócz niezwykle przyjemnego zapachu, przypominającego deser owocowy, do jego zalet należy bogactwo składników. Są to między innymi:
-olej z pestek malin o działaniu balansującym, rewitalizującym, nawilżającym (ale nie komedogennym),
- olej z pestek moreli, który działa ujędrniająco i odżywiająco na skórę,
- ekstrakty roślinne, które mają za zadanie poprawiać kondycję skóry.
Peeling enzymatyczny z kwasami MATCHA POWER PEEL to bogactwo składników aktywnych, takich jak:
-sproszkowana zielona herbata Matcha, która działa detoksykująco i łagodząco,
-10 procentowa kompozycja kwasów AHA, o działaniu silnie złuszczającym
-bromelaina, naturalny enzym pozyskiwany z ananasa, działa zmiękczająco na naskórek, ułatwiając jego usunięcie,
-kwas salicylowy, czyli betahydroksykwas, o działaniu seboregulujacym oraz zmniejszajacym niedoskonałości,
-glukonolakton - kwas PHA działa redukująco na przebarwienia,
-bakuchiol, działa liftingująco, jest to naturalny odpowiednik retinolu.
Mimo tak dużej ilości składników aktywnych, peeling może być stosowany przez właścicielki każdego rodzaju skóry. W przypadku skóry reaktywnej, delikatnej wystarczy zmniejszyć czas aplikacji peelingu do 3-5 minut. Działanie, jakie zauważymy przy regularnym stosowaniu produktu, to wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień, a także redukcja niedoskonałości.
Stosowanie peelingu twarzy jest ważne dla utrzymania zdrowego i promiennego wyglądu skóry, ponieważ usuwa martwy naskórek, poprawia jej teksturę, redukuje niedoskonałości i zmniejsza widoczność porów. Na rynku dostępne są różne rodzaje peelingu, w tym enzymatyczny, chemiczny, mechaniczny i kawitacyjny, a wybór zależy od potrzeb skóry i jej typu. Jednak należy pamiętać, aby nie wykonywać peelingu zbyt często i dostosować rodzaj peelingu do potrzeb skóry, aby uniknąć podrażnień.