Kosmetyki na redukcję naczynek na twarzy
Cera naczynkowa jest wyjątkowo cienka i delikatna. Łatwo ją podrażnić i w konsekwencji pogłębić problem rozszerzonych naczynek. Dlatego wybierając kosmetyki do cery naczynkowej należy zwrócić uwagę na dedykowane formuły pozbawione substancji drażniących i bogate w składniki wzmacniające ściany naczyń krwionośnych.
Rozjaśniająco-odżywcze serum emulsyjne z tetraizopalmitynianem askorbylu 5% i trokserutyną 1% ELIXIR OF YOUTH
Natychmiastowo liftingujące, anti-aging serum emulsyjne z roślinnym zamiennikiem retinolu i Fision® Instant Lift FOCUS LIFTING MILK
Zestaw Małgorzaty Rozenek Liftingująco-naprawcza pielęgnacja okolicy oczu i wygładzenie ciała
Intensywne nocne odżywienie skóry twarzy oraz okolicy oka
Poranna liftingująco-nawilżająca pielęgnacja skóry twarzy i okolicy oka
Zestaw demakijaż i oczyszczenie skóry normalnej i mieszanej
Zestaw dwuetapowe oczyszczenie i pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej
Zestaw do kompleksowej pielęgnacji oczu
Serum nawilżające z kwasem hialuronowym 0,6% FOCUS HYDRATION GEL
Skóra naczynkowa
Objawem charakterystycznym dla skóry naczynkowej jest zaczerwienienie, rumień, który może przyjmować postać rumienia jednolitego lub rozproszonego. Czasami na twarzy rysują się widoczne żyłki, w niektórych przypadkach są one widoczne przez cały czas. Na podłożu cery naczyniowej może pojawić się trądzik różowaty, dlatego tak ważne jest zadbanie o ten typ skóry. Jego pojawienie się wiąże się z nadmierną kruchością naczyń krwionośnych, a jest to przewlekła choroba zapalna, która poza rumieniem, objawia się grudkami i krostkami.
Cera naczynkowa jest wrażliwa, towarzyszy jej uczucie pieczenia, świąd i uczucie ściągnięcia. Dlatego też wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków.
Kosmetyki i olejki do cery naczynkowej
Dedykowane kosmetyki do cery naczynkowej nie powinny mieć w swoim składzie substancji, które powodują podrażnienia. Unikać należy przede wszystkim składników, takich jak:
- mentol
- mięta pieprzowa
- olejek eukaliptusowy
- alkohol
- środki zapachowe
- substancje silnie pieniące się (INCI: Sodium Laureth Sulfate)
Cery naczynkowe powinny unikać również złuszczania mechanicznego i jednorazowych płatków kosmetycznych, gdyż tarcie mechaniczne może potęgować zaczerwienienie.
A co powinny zawierać kosmetyki i olejki do cery naczynkowej?
Skórze naczynkowej sprzyjają flawonoidy, wyciąg z arniki górskiej, olejek z dzikiej róży, olej z rokitnika i czarnej porzeczki. Regularna pielęgnacja cery naczynkowej powinna obfitować w formuły łagodzące. Mogą to być maseczki, kremy, serum. Należy również pamiętać o starannym oczyszczeniu cery przy użyciu łagodnych preparatów. Podczas wykonywania demakijażu należy unikać intensywnego pocierania i ruchów, które mogłyby podrażnić skórę.
W składzie kosmetyków dla cery naczynkowej warto szukać:
- witaminy C i K
- pantenolu
- allantoiny
- witamin z grupy B
- ekstraktów z alg
- kwasu laktobionowego
Pielęgnacja cery naczynkowej z VEOLI BOTANICA
Nasza oferta obejmuje szeroki wybór formuł dedykowanych specyficznym potrzebom skóry naczynkowej. To zarówno formuły o charakterze pielęgnacyjnym, jak i produkty do codziennego oczyszczania cery. Oferowane kosmetyki charakteryzują się naturalnym składem.
Jeśli masz skórę naczyniową, zacznij od podstaw, czyli odpowiedniego oczyszczania. Unikaj tarcia i silnych środków powierzchniowo czynnych. Najdelikatniejszym, a jednocześnie najbardziej efektywnym sposobem na wieczorny demakijaż, jest oczyszczanie dwuetapowe. Użyj olejku SQUEEZE AN ORANGE, który rozpuści cały makijaż, krem z filtrem SPF, a także wszelkie zanieczyszczenia zbierające się na twarzy w ciągu dnia. Zawiera w składzie emulgator, zatem minimalizuje to ryzyko powstawania zaskórników. Bardzo łatwo łączy się z wodą i zmywa ze skóry. Jako drugi etap, wybierz emulsję MAKE IT CLEAR, która doskonale zmyje pozostałe zanieczyszczenia i nie pozostawi uczucia ściągnięcia. Jeśli jesteś fanką żeli, wybierz łagodny CLEANING ME SOFTLY, który wytwarza aksamitną pianę i nie przesusza wrażliwej skóry.
Przy skórze naczyniowej ciężko obejść się bez witaminy C. Kwasowa forma witaminy C (INCI: Ascorbic Acid), dla niektórych skór może być drażniąca, wymaga niskiego pH i wysokie stężenia mogą być zbyt mocne. Najlepiej sięgnąć po stabilne pochodne - GOOD TO C YOU to połączenie dwóch form. Tetraizopalmitynian askorbylu cechuję się jedną z najwyższych skuteczności, kolejna zaś - etylowana witamina C odznacza się najniższym ryzykiem do podrażnień skóry. Skóra po kuracji nabiera zdrowego kolorytu, jest lśniąca i pozbawiona zmian przebarwieniowych. Witamina C na cerę naczyniową może więc wzmocnić kruche i pękające naczynia krwionośne, a także zniwelować widoczność uciążliwego rumienia.
Jak zastąpić peeling mechaniczny i tarcie? Doskonale sprawdzą się kwasy PHA, które posiadają większe cząsteczki, przez co nie mają możliwości szybkiego wnikania w głąb skóry. Glukonolakton posiada niski potencjał drażniący - większy rozmiar cząsteczki jest wolniej przyswajalny przez skórę, dzięki czemu nie powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenia skóry. Dlatego polecane są dla osób borykających się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik różowaty, łojotok, łuszczyca, egzema oraz wrażliwa skóra, skłonna do reakcji alergicznych. Połączenie trzech rodzajów kwasów znajdziesz w TRIPLE ACID DERMOSOLUTION, który jednocześnie delikatnie złuszcza i utrzymuje optymalny poziom nawilżenia.