Chat with us, powered by LiveChat

Darmowa dostawa oraz próbki GRATIS/ PROMOCJA -20% do 29.01. Sprawdź!

Darmowa dostawa oraz próbki GRATIS

Darmowa dostawa próbki GRATIS

Strona główna Relaks dla Twojej skóry i nie tylko! 7 rytuałów odprężających
Relaks dla Twojej skóry i nie tylko! 7 rytuałów odprężających wpis na blogu Veoli Botanica

Relaks dla Twojej skóry i nie tylko! 7 rytuałów odprężających

Stres stał się zjawiskiem powszechnym, towarzyszącym większości z nas nawet każdego dnia. Jego skutki na funkcjonowanie naszego organizmu, nasze samopoczucie, a nawet na kondycję skóry potrafią być naprawdę fatalne. Dlatego tak wiele się mówi o mocy codziennych rytuałów odprężających. My też podpowiadamy, jak w łatwy sposób dać sobie trochę luzu.
Stres stał się zjawiskiem powszechnym, towarzyszącym większości z nas nawet każdego dnia. Jego skutki na funkcjonowanie naszego organizmu, nasze samopoczucie, a nawet na kondycję skóry potrafią być naprawdę fatalne. Dlatego tak wiele się mówi o mocy codziennych rytuałów odprężających. My też podpowiadamy, jak w łatwy sposób dać sobie trochę luzu.

Pielęgnacyjne sposoby na relaks

Poczucie odprężenia możesz osiągnąć, oddziałując na swoje zmysły. Zapal sojową świecę lub Palo Santo, roztaczając wokół siebie relaksujący zapach. Ogrzej się, biorąc gorącą kąpiel z odrobiną relaksującego olejku ENJOY THE CALMNESS. To rozluźni Twoje mięśnie i pozwoli się wyciszyć. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie – ciepłe, rozproszone światło lampki, łańcucha świetlnego lub świec.

Po uwalniającym od zanieczyszczeń (i trosk) wieczornym rytuale demakijażu i mycia skóry znajdź chwilę na dodatkowe rozluźnienie. Spójrz w lustro, uśmiechnij się, powiedz do siebie coś miłego, a następnie zafunduj sobie masaż twarzy lub ćwiczenia z zakresu yogi twarzy. Poczujesz jak napięcie opuszcza miejsca, w których nawet mogłabyś się go nie spodziewać. Taki zabieg możesz wykonać za pomocą masażera A ROLLING STONE, z użyciem ulubionego serum, np. liftingującego FOCUS LIFTING MILK.

Twoja skóra nie musi czekać cały dzień na moment odprężenia. Możesz jej go zafundować już o poranku. Dodatkowo zapewniając ochronę przed negatywnym skutkiem czynników zewnętrznych i działaniem wolnych rodników oraz blask, upiększający wygląd makijażu. Jak to możliwe? Tak działa nasz nawilżająco-kojący primer do twarzy CHAGA MOOD BOOSTER. Zawarty w nim ekstrakt z grzybów Chaga ma zdolność naśladowania efektów zabiegu SPA!

Odprężone ciało

Wpraw swoje ciało w ruch. Zwłaszcza jeśli za dnia pracujesz na siedząco, a wieczory spędzasz na kanapie. Lepiej odpoczniesz i zregenerujesz siły, gdy zapewnisz sobie nawet odrobinę aktywności. Zatańcz do ulubionej piosenki, porozciągaj się, zrób krótki trening yogi, przejdź się po parku. Całkowicie poświęć tej czynności swoją uwagę, zapominając na chwilę o bieżących sprawach. Postaraj się też być systematyczna, nawet jeśli poświęcisz na to tylko pięć minut dziennie. 

Znajdź swoją oazę spokoju. Istnieje duża szansa, że w Twojej okolicy znajduje się park, las lub chociaż zielony skwer. Gdy potrzebujesz odetchnąć, możesz udać się właśnie tam. Towarzystwo natury działa wyciszająco i odprężająco. Najlepiej jeśli przy okazji „zapomnisz” zabrać ze sobą telefon 😉

Relaks dla duszy

Już to słyszałaś, ale to naprawdę działa, dlatego powtórzymy raz jeszcze – oddychaj. Czy wiesz, że mamy tendencję do płytkiego oddychania lub wręcz do wstrzymywania oddechu? Niedotleniony mózg wzmacnia poczucie zmęczenia, niepokoju i stresu. Weź swój zwykły wdech i policz ile Ci to zajmuje. A teraz weź oddech „dłuższy o jedną cyfrę”. Takie delikatnie pogłębione oddychanie powtarzaj każdego dnia przez 15 minut. Możesz rozdzielić ten rytuał na krótsze serie (np. rano i wieczorem). Już po kilku dniach poczujesz poprawę samopoczucia.

Sprawdzona metoda na relaks – odpocznij od ekranów (smartfon, laptop, telewizor). Zapewniają rozrywkę i spory zastrzyk dopaminy, ale to często pozorne poczucie przyjemności. Pobądź tu i teraz. Jeśli dużo czasu spędzasz przed ekranami, początkowo możesz mieć problem z koncentracją na tym co Cię otacza. Daj sobie czas, nie zniechęcaj się. Myśli będą uciekały do telefonu – żeby coś sprawdzić, do kogoś napisać. Jeśli to dla Ciebie istotne sprawy, zapisz je na kartce i zrób później. Poszukaj pozytywów w otaczającej Cię rzeczywistości.

Brak produktów w koszyku.