Chat with us, powered by LiveChat

Darmowa dostawa od 99 zł oraz próbki GRATIS

Darmowa dostawa oraz próbki GRATIS

Darmowa dostawa od 99 zł oraz próbki GRATIS

Strona główna Pielęgnacja młodej cery
Pielęgnacja młodej cery wpis na blogu Veoli Botanica

Pielęgnacja młodej cery

Stawianie pierwszych kroków w pielęgnacji skóry to dla każdej nastolatki proces równie indywidualny i wyjątkowy, jak okres w życiu, w który właśnie wkroczyła. Warto wówczas czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł, tworzonych we współpracy ze specjalistami, którzy wiedzą, jak najlepiej zadbać o cerę w ten, pełen zawirowań, czas.
Stawianie pierwszych kroków w pielęgnacji skóry to dla każdej nastolatki proces równie indywidualny i wyjątkowy, jak okres w życiu, w który właśnie wkroczyła. Warto wówczas czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł, tworzonych we współpracy ze specjalistami, którzy wiedzą, jak najlepiej zadbać o cerę w ten, pełen zawirowań, czas.

Problemy nastoletniej skóry

Pielęgnacja młodej cery zazwyczaj motywowana jest pojawieniem się pierwszych problemów skórnych. Są one niemal zawsze kojarzone właśnie z okresem dojrzewania. Na skórze pojawiają się wówczas niedoskonałości pod postacią zaskórników, trądziku czy rozszerzonych porów. Zwiększa się też ilość wytwarzanego sebum. Dzieje się tak ponieważ w nastoletnim organizmie następują zmiany hormonalne, które prowadzą do intensywniejszej pracy gruczołów łojowych. Jej efektem są namnażające się bakterie, a następnie powstawanie wyprysków.

Często spotykanym błędem, popełnianym w pielęgnacji młodej cery jest wybór produktów oczyszczających o zbyt silnym działaniu i nadmierne ich stosowanie. Zazwyczaj takie postępowanie przynosi skutek odwrotny do zamierzonego, jeszcze bardziej nasilając problemy skórne. Dlaczego? Ponieważ prowadzi do nadmiernego wysuszenia skóry, która chcąc się bronić, zaczyna produkować jeszcze więcej sebum. To z kolei przyczynia się do zatykania porów oraz powstawania nowych zaskórników, tworzy się zatem błędne koło. 

Prawidłowa pielęgnacja młodej cery – odświeżenie 

Pielęgnacja młodej cery powinna skupiać się na nawilżaniu oraz dokładnym, ale delikatnym oczyszczaniu i niwelowaniu ewentualnych niedoskonałości.

Dwuetapowe oczyszczanie

Częstym błędem w okresie nastoletnim jest całkowite pomijanie tego etapu pielęgnacji. A to właśnie oczyszczanie najlepiej „otwiera” i przygotowuje skórę na działanie kolejnych produktów, niezbędnych dla jej zdrowego wyglądu. Jeżeli wcześniej zrobiłaś makijaż lub nałożyłaś produkt z filtrem SPF, koniecznie przeprowadź dwuetapowe oczyszczanie

  1. Emulgujący olejek do zmywania makijażu i SPF SQUEEZE AN ORANGE
  2. Mleczna emulsja oczyszczająca do twarzy MAKE IT CLEAR

Jeżeli występują niedoskonałości (zaskórniki, trądzik, rozszerzone pory czy nadmiar sebum):

2. Głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy DEEPLY PORE CLEANSING GEL

Tonizacja 

Podobnie często niedoceniany, a tak samo istotny w pielęgnacji skóry jest tonik. To produkt niezbędny dla zachowania prawidłowego poziomu pH skóry, który zaburza się podczas mycia twarzy. Używanie toniku zapewnia skórze ochronę przed przesuszeniem, niedoskonałościami i podrażnieniami.

Tonik-kojąca mgiełka do twarzy GIVE pH A CHANCE

Jeżeli występują niedoskonałości:

Multikwasowy tonik seboregulujący TRIPLE ACID DERMOSOLUTION (np. punktowo na wypryski)

Złuszczanie naskórka 

Odpowiednio dobrany produkt złuszczający pozwoli Ci pozbyć się z powierzchni skóry zrogowaciałego i martwego naskórka bez ryzyka podrażnienia lub rozprzestrzeniania się zmian zapalnych. Warto jednak stosować go z umiarem, maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. Sięgnij po peeling, odpowiedni dla Twojej cery:

Wygładzający peeling do twarzy z pestkami owoców ERASE THE PAST 

Jeżeli występują niedoskonałości:

Multikwasowy peeling enzymatyczny MATCHA POWER PEEL

Prawidłowa pielęgnacja młodej cery – doładowanie

Nawilżanie

To jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji każdego rodzaju cery. Błędem jest przekonanie, że nie wymaga go cera tłusta i mieszana. Po produkty zapewniające skórze odpowiednią hydrorównowagę sięgaj codziennie rano i wieczorem.

  1. Krem do twarzy na dzień dogłębnie nawadniający HAVE A NICE FACE
  2. Krem do twarzy na noc z ochroną lipidową „Second Skin” REPAIR BY NIGHT

Jeżeli występują niedoskonałości: 

  1. Hydrożelowy krem na dzień o lekkiej konsystencji OIL-FREE SEBUM CONTROL MOISTURIZER
  2. Krem na noc redukujący niedoskonałości OVERNIGHT BHA TREATMENT

Pielęgnacja okolic oczu

Kurze łapki to jeszcze nie Twoje zmartwienie, ale już teraz możesz śmiało zadziałać w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Dlaczego? Ponieważ używanie kremu pod oczy zapobiegawczo, powoduje opóźnienie procesu starzenia, a zarazem jego widocznych efektów. Sięgnij po balsam, który dodatkowo możesz nałożyć też na usta!

Anti-aging skoncentrowany balsam pod oczy KEEP AN EYE ON IT 

Ochrona przeciwsłoneczna i makijaż

Bez względu na to, czy lubisz się opalać, czy stronisz od promieni słonecznych, powinnaś chronić skórę produktem z filtrem SPF przez cały rok. Aby nie obciążać jej nadmierną ilością kosmetyków, wybierz krem BB, który dodatkowo zapewnia równomierny koloryt i makijażowe krycie.

Rozświetlająco-nawilżający lekki krem BB LET’S GLOW

Jeżeli występują niedoskonałości:

Wygładzająco-kryjący krem BB DROP OF PERFECTION

Brak produktów w koszyku.