Chat with us, powered by LiveChat

Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień | CYBER MONDAY! Skorzystaj teraz z wyjątkowych rabatów!

Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień | CYBER MONDAY! Skorzystaj teraz z wyjątkowych rabatów!

Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień | CYBER MONDAY! Skorzystaj teraz z wyjątkowych rabatów!

Najczęsciej zadawane pytania dotyczące linii profesjonalnej Veoli Botanica

Jeżeli masz pytania dotyczące stosowania kosmetyków Veoli Botanica, jesteś w odpowiednim miejscu. Tutaj znajdziesz odpowiedzi dotyczące wszystkich nurtujących Cię kwestii. 

KATEGORIE  Resetuj

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy przed nałożeniem produktów brązujących należy specjalnie przygotować skórę?

ico/dropdown

Na dzień przed planowanym nałożeniem produktów brązujących, zalecamy wykonanie peelingu przy pomocy rękawicy I gLOVE PEEL, masując skórę kolistymi ruchami. Rękawicę można używać na dwa sposoby: na mokro (delikatniejszy efekt) lub na sucho (mocniejszy efekt złuszczenia).

[LINIA PROFESJONALNA] Czy kosmetyków z linii profesjonalnej mogą używać kobiety w ciąży i karmiące piersią?

ico/dropdown

Kosmetyki z linii profesjonalnej zawierają dużą zawartość składników aktywnych, dlatego korzystanie z nich w ciąży i podczas karmienia piersią powinno odbywać zawsze po konsultacji z lekarzem, nie mniej jednak nie polecamy stosowania w ciąży MATCHA POWER PEEL i FOCUS PIGMENTATION ESSENCE ze względu na obecność kwasu BHA oraz 20 SECONDS MAGIC EYE TREATMENT z uwagi na zawartość kofeiny.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy produkty brudzą ubrania i pościel?

ico/dropdown

Nie. Produkty są bezbarwne i nie ma możliwości, aby ubrudzić nimi pościel lub ubrania.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Jak nakładać produkty brązujące?

ico/dropdown

Piankę samoopalającą IT’S TAN O’CLOCK rekomendujemy nakładać rękawicą I gLOVE TAN, która ułatwia aplikację produktu i sprawia, że opalenizna jest bardziej równomierna. Po nałożeniu produktu na rękawicę I gLOVE TAN, należy rozprowadzać produkt na skórze kolistymi ruchami i pozostawić do wchłonięcia.

Kropelki brązujące CATCH THE SUN należy aplikować na suchą i oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, nanosząc kilka kropel produktu i równomiernie go rozprowadzając. W zależności od pożądanego efektu produkt można stosować z ulubionym serum, by uzyskać delikatniejszy rezultat lub samodzielnie dla mocniejszego efektu.

Balsam TOUCH OF SUMMER zalecamy stosować na oczyszczoną i osuszoną skórę, równomiernie go rozprowadzając go i rozsmarowując. Do aplikacji można wykorzystać rękawicę IgLOVE TAN.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Jak długo efekt opalenizny utrzymuje się na skórze?

ico/dropdown

Opalenizna uzyskana dzięki produktom samoopalającym utrzymuje się do około tygodnia. W celu podtrzymania opalenizny zalecamy powtarzanie aplikacji produktów co 4-6 dni w przypadku pianki oraz co 1-2 dni w przypadku kropelek i balsamu, by cieszyć się stale zdrowo wyglądającą skórą. W przypadku ponownej aplikacji produktów, sugerujemy co jakiś czas ponownie użyć rękawicy I gLOVE PEEL i rozprowadzić wybrany produkt brązujący w taki sam sposób, jak za pierwszym razem.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy produkty brązujące wysuszają skórę?

ico/dropdown

W linii brązującej skład produktów został dopracowany w taki sposób, by produkty barwiły skórę, jednocześnie ją pielęgnując. Substancje zawarte w kosmetykach, takie jak Hydronesis®, kwas hialuronowy czy betaina z buraka, odpowiadają za utrzymanie wody w naskórku, a tym samym powodują nawilżenie, wygładzenie i zmiękczenie skóry, nadając jej zdrowy wygląd.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy produkty mogą być stosowane przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią?

ico/dropdown

Ze względu na obecność dihydroksyacetonu w produktach samoopalających, korzystanie z nich w ciąży, jak i podczas karmienia piersią, powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem prowadzącym. Wszystkie składniki, jakie znajdują się w kosmetykach, są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce „Składniki”. Po kliknięciu na dany składnik, następuje przekierowanie na szczegółowy opis.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy odcień będzie odpowiedni dla mnie?

ico/dropdown

Odcienie zostały zaprojektowane w taki sposób, by odpowiadały na potrzeby wszystkich użytkowników – od bardzo bladych, alabastrowych karnacji, po skóry ciemniejsze. Intensywność koloru można oczywiście dostosować według własnych potrzeb, np. stosując więcej produktu. Finalny odcień zależy od pH skóry i stopnia jej nawilżenia. Efekt końcowy będzie imitować naturalną opaleniznę.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy podczas stosowania produktów złuszczających/szczotki do ciała mogę stosować samoopalacze?

ico/dropdown

Złuszczanie martwych komórek naskórka peelingami – zarówno twarzy, jak i ciała (np. szczotką), zalecamy dzień przed aplikacją produktów brązujących i samoopalających. Stosowanie produktów złuszczających/szczotki już po aplikacji produktu na skórę, może spowodować pojawienie się plam na skórze oraz krótszy czas utrzymywania się kosmetyku na naskórku.

[LINIE BRĄZUJĄCA] Jak działa dihydroksyaceton (DHA)?

ico/dropdown

DHA jest składnikiem barwiącym skórę, wchodzi w reakcję z aminokwasami naskórka, budującymi jego warstwę rogową. Reakcja ta polega na oddziaływaniu DHA z aminokwasami, co prowadzi do tworzenia się melanoidów – brązowych pigmentów, a w efekcie zdrowej opalenizny. Reakcja przebiega szybko i zapobiega przenikaniu do głębszych warstw naskórka – zatrzymuje się wyłącznie na powierzchni skóry. Ostateczny koloryt oraz intensywność zależne są od grubości naskórka, ilości aplikowanego kosmetyku, a także ilości aminokwasów oraz peptydów w naskórku.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy produkty posiadają SPF?

ico/dropdown

Produkty z linii brązującej nie posiadają filtrów przeciwsłonecznych. Zawierają natomiast ekstrakt z brązowej algi, który wspomaga syntezę melaniny w skórze i zapewnia zdrową opaleniznę. Ma on również działanie antyoksydacyjne i fotoprotekcyjne, z uwagi na redukcję negatywnych skutków promieniowania UVA i UVB.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy po nałożeniu produktów, mogę pójść na basen?

ico/dropdown

Zalecamy unikanie kontaktu skóry z wodą po nałożeniu produktu aż do momentu jego zmycia.

W przeciwnym razie produkt może nie zadziałać lub opalenizna będzie nierówna.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy po nałożeniu produktu mogę uprawiać sport?

ico/dropdown

Nie zaleca się uprawiania sportu do 8 godzin po nałożeniu produktów brązujących. W tym czasie kosmetyk działa intensywnie, a pot może spowodować nierówną opaleniznę.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy po nałożeniu produktu mogę się opalać?

ico/dropdown

Nie polecamy kąpieli słonecznych w dniu zastosowania produktów brązujących.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy produkt jest odpowiedni dla osób z AZS oraz cierpiących na łuszczycę?

ico/dropdown

Nie ma przeciwwskazań do stosowania produktów brązujących u osób z AZS oraz łuszczycą. Rekomendujemy jednak uzyskanie opinii lekarza dermatologa.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Ile czasu muszę odczekać po nałożeniu pianki, zanim zastosuje inny produkt, np. balsam?

ico/dropdown

Zaleca się odczekać minimum 8 godzin przed zaaplikowaniem innych kosmetyków do ciała, np. balsamów czy olejków.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Co zrobić, jeżeli produkt dostanie się do oczu?

ico/dropdown

W przypadku dostania się któregokolwiek z produktów do oczu, należy przepłukać je woda. Jeżeli zaczerwienienie nie ustąpi, zalecamy kontakt z lekarzem.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy po zastosowaniu pianki/balsamu tatuaż będzie mniej widoczny

ico/dropdown

Zastosowanie produktów z linii brązującej nie wpływa na widoczność oraz kolor tatuażu.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy produkty można stosować na pieprzyki i znamiona?

ico/dropdown

Nie ma przeciwwskazań do stosowania produktów na pieprzyki i znamiona. W przypadku wątpliwości rekomendujemy kontakt z dermatologiem.

[LINIA BRĄZUJĄCA] Czy produkty można stosować jako utrwalenie efektu naturalnej opalenizny?

ico/dropdown

Tak, jak najbardziej. Jednak przed ich zastosowaniem rekomendujemy zastosowanie peelingu, by osiągnąć zamierzony efekt. Kosmetyków nie należy nakładać na łuszczącą się skórę, gdyż może to powodować plamy.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy przy stosowaniu kosmetyków z linii profesjonalnej należy stosować również produkt z filtrem SPF?

ico/dropdown

Zalecamy stosowanie produktu z filtrem SPF codziennie, szczególnie przy stosowaniu produktów z kwasami AHA, BHA i PHA. Podane kwasy są zawarte w produktach MATCHA POWER PEEL i FOCUS PIGMENTATION ESSENCE.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy kosmetyki z linii profesjonalnej mogą używać również osoby z cerą wrażliwą i naczynkową?

ico/dropdown

Do skóry wrażliwej i naczynkowej szczególnie polecamy pielęgnację przy użyciu serum FOCUS HYDRATION GEL i FOCUS LIFTING MILK oraz eksfoliację raz w tygodniu przy pomocy peelingu kwasowo-enzymatycznego MATCHA POWER PEEL.

[LINIA PROFESJONALNA] Na jakim etapie pielęgnacji należy używać serum? Czy po jego aplikacji trzeba nałożyć krem?

ico/dropdown

Serum nakładamy bezpośrednio na oczyszczoną, stonizowaną skórę. Można je używać samodzielnie lub w połączeniu z ulubionym kremem na dzień lub na noc. Polecamy zamknąć pielęgnację w zależności od pory dnia kremami HAVE A NICE FACE lub REPAIR BY NIGHT. Taki zabieg zwiększy wchłanianie wysokostężonych składników aktywnych serum do głębszych warstw skóry poprzez okluzję wytworzoną przez biomimetyczne składniki kremów. Przed aplikacją kremu polecamy poczekać, aż serum całkowicie się wchłonie.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy można łączyć używanie wszystkich kosmetyków z linii profesjonalnej w tym samym czasie w jednym kroku pielęgnacyjnym?

ico/dropdown

Multikwasowy peeling enzymatyczny MATCHA POWER PEEL świetnie sprawdzi się jako pierwszy etap kuracji roślinnymi dermokosmetykami. Dzięki kompleksowemu oczyszczeniu skóry z martwych komórek naskórka silnie działające substancje aktywne obecne w serach mają lepszy dostęp do głębszych partii skóry, przez co mogą działać intensywniej i dłużej. Ten krok, stanowiący swoiste „otwarcie skóry”, pozwala na przyspieszenie i utrwalenie efektów stosowania.

Seria FOCUS jest również tak skomponowana, by działać w synergii ze sobą. Można stosować różne serum na różne partie skóry twarzy, szyi i dekoltu zależnie od obszaru, na którym występuje dany problem.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy można łączyć używanie wszystkich kosmetyków z linii profesjonalnej i używać ich naprzemiennie?

ico/dropdown

Tak, można stosować produkty z serii profesjonalnej naprzemiennie w różnych porach dnia. Polecamy stosować multikwasowy peeling enzymatyczny MATCHA POWER PEEL na noc. Jeśli stosujemy cały komplet serum na całą twarz, bez podziału na strefy twarzy to FOCUS PIGMENTATION ESSENCE polecalibyśmy stosować na noc, poczekać aż się wchłonie i nałożyć FOCUS HYDRATION GEL. Rano natomiast zastosować FOCUS LIFTING MILK aplikując je ruchami skierowanymi od dołu twarzy kierując się ku górze.

[LINIA PROFESJONALNA] Których kosmetyków z linii profesjonalnej nie należy ze sobą łączyć? Czy jakieś produkty się wzajemnie wykluczają?

ico/dropdown

Połączenie peelingu MATCHA POWER PEEL z serum FOCUS PIGMENTATION ESSENCE może być dla niektórych typów skóry zbyt mocne. W przypadku skóry suchej i wrażliwej radzimy rozdzielić użycie tych produktów. W dni kiedy stosujemy MATCHA POWER PEEL robimy przerwę od wspomnianego serum.

Zalecamy również obserwować swoją skórę podczas kuracji skóry tłustej i mieszanej przy pomocy FOCUS PIGMENTATION ESSENCE, gdyż w jej trakcie możemy odczuć znaczną redukcję wydzielania sebum. Z tym zjawiskiem zaleca się dostosować dawkę i czystość użycia produktu do „zmienionego” już typu skóry.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy możliwe jest pogorszenie cery w początkowym czasie używania produktów?

ico/dropdown

Podczas intensywnej kuracji dla skóry tłustej i mieszanej przy użyciu serum FOCUS PIGMENTATION ESSENCE w pierwszych tygodniach (1-2 tydzień) może nastąpić detoks skóry, który objawia się wzmożonym wystąpieniem niedoskonałości. Po tym okresie następuje znaczna redukcja częstości występowania zmian oraz przebarwień potrądzikowych. Pozwala to na uzyskanie wymarzonej, gładkiej skóry z ujednoliconym kolorytem po 4-8 tygodniach używania serum.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy można łączyć roślinny retinol (bakuchiol) z witaminą C oraz niacynamidem?

ico/dropdown

Nie ma przeciwwskazań w łączeniu tych składników ze sobą. Używamy stabilnej formy witaminy C, która działa w pH skóry równym 5,0-5,5, z którym pokrywa się również spektrum działania niacynamidu i bakuchiolu.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy forma witaminy C w linii profesjonalnej jest stabilna?

ico/dropdown

W serii profesjonalnej używamy stabilnej witaminy C w postaci glukozydu (czyli połączenia z naturalnym cukrem glukozą). Aktywuje ona swoje działanie dopiero podczas aplikacji produktu. Dzieje się tak, gdyż w naszej skórze znajduje się enzym glukozydaza, który stopniowo rozkłada to stabilne połączenie i uwalnia, gotowy do działania, aktywny kwas askorbinowy. Tym samym dostarczamy skórze świeżą porcję witaminy C przy każdej aplikacji produktu.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy serum można nakładać również w okolice pod oczami?

ico/dropdown

Sera do twarzy z serii profesjonalnej nie były testowane do użycia pod oczami, lecz w przypadku serum FOCUS HYDRATION GEL i FOCUS LIFTING MILK nie ma do tego przeciwwskazań składnikowych. Natomiast serum FOCUS PIGMENTATION ESSENCE zawiera dużą zawartość kwasów AHA przez co odradzamy aplikacje produktu pod oczami, gdyż może to wywołać szczypanie i podrażnienie tych okolic.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy stężenia kwasów są wysokie?

ico/dropdown

Nasze produkty mają specjalnie opracowane kombinacje i dopasowane stężenia kwasów AHA, BHA I PHA tak, by działały złuszczająco i rozjaśniająco na skórę jednocześnie nie wywołując podrażnienia.

Oczywiście efekty działania kwasów zależą od grubości naskórka, która jest indywidualną cechą każdego człowieka. Osoby ze skóra suchą, które posiadają naskórek stosunkowo cieńszy mogą poczuć efekty działania naszych produktów z kwasami szybciej, niż osoby ze skórą tłustą i odpowiednio grubszym naskórkiem.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy kosmetyki z nowej linii profesjonalnej również są wegańskie i naturalne?

ico/dropdown

Nasze kosmetyki z linii profesjonalnej są w 100% wegańskie (posiadają certyfikat fundacji Viva! i PETA) oraz stworzone zgodnie z filozofią Clean Beauty. W każdym z kosmetyków dążyliśmy do jak największego procentowego użycia składników pochodzenia naturalnego przy zachowaniu dużej efektywności formuł, czego wynikiem jest połączenie znanych wszystkim i świetnie działających składników syntetycznych tj. niacynamid z bioaktywnymi ekstraktami roślinnymi, wspomagającymi i potęgującymi ich dobroczynne działanie. Każdy produkt ma precyzyjnie wyznaczoną ilość procentową składników pochodzenia naturalnego, widoczną na etykiecie oraz kartoniku produktu.

[LINIA PROFESJONALNA] Dla osób w jakim wieku są przeznaczone poszczególne kosmetyki z linii?

ico/dropdown

Nasza linia profesjonalna jest stworzona tak, by działać na konkretne problemy skórne i właśnie na problemach skórnych, z którymi chcemy walczyć, radzilibyśmy oprzeć wybór konkretnego produktu (niekoniecznie na podstawie wieku lub typu skóry).

W przypadku serum liftingującego FOCUS LIFTING MILK do produktu mamy dołączony schemat stosowania dla osób młodszych – w celu prewencji powstawania zmarszczek i utraty jędrności skóry oraz intensywny plan aplikacji dla kobiet ze skórą dojrzałą, by pomóc walczyć z już powstałymi oznakami starzenia się skóry.

Czym różni się serum pod oczy i na powieki 20 SECONDS MAGIC EYE TREATMENT od balsamu pod oczy KEEP AN EYE ON IT?

ico/dropdown

Balsam pod oczy jest w strukturze bezwodnym stopem tłuszczowym, którego głównym celem jest uzupełnienie ubytków cementu międzykomórkowego w naskórku w substancje takie jak ceramidy, wolne kwasy tłuszczowe i lipidy. Zwiększa on również szczelność bariery hydrolipidowej. Dzięki temu skóra pod oczami jest bardziej nawilżona, elastyczna i gładsza. Jest to podstawa pielęgnacji okolic oczu.

Serum pod oczy i na powieki 20 SECONDS MAGIC EYE TREATMENT jest natomiast kuracją mającą działać na wszystkich poziomach skóry – od jej powierzchni, poprzez barierę naskórkową po skórę właściwą i sieć naczyń włosowatych. Składniki aktywne formuły wchodząc w głąb skóry inicjują procesy naprawcze i zapobiegają uszkodzeniom struktur odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry poprzez działanie antyoksydacyjne, dotleniające i stymulujące syntezę kolagenu i elastyny. Dodatkowo potrójny kwas hialuronowy uzupełnia niedobory nawilżenia skóry. Emolienty m.in. olej z awokado, po transformacji formuły, tworzą ochronną warstwę na skórze zapobiegającą utracie wody oraz wniknięciu zanieczyszczeń środowiskowych (cząstek smogu, toksyn). Takie kompleksowe działanie pomoże w walce z aktywnymi problemami skóry wokół oczu, takimi jak utrata jędrności skóry i utracenie konturu oka, zmarszczki typu „kurze łapki”, widoczne worki i cienie pod oczami.

[LINIA PROFESJONALNA] Jak prawidłowo nakładać serum pod oczy i na powieki?

ico/dropdown

Dla osiągnięcia maksymalnego efektu serum należy stosować pod oczy i na powieki rano i wieczorem. Produkt rozprowadzamy kolistymi ruchami na oczyszczoną okolicę oczu, wykonując przy tym delikatny masaż. Krem po chwili przekształci się w kojący opatrunek chroniący skórę na długie godziny.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy można stosować serum pod oczy i na powieki przy noszeniu soczewek?

ico/dropdown

Nie ma przeciwwskazań do stosowania serum pod oczy przy noszeniu soczewek kontaktowych. Należy przy tym pamiętać o stosowaniu zasad prawidłowej aplikacji produktu, tak aby serum nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu z soczewką. Przed snem rekomendujemy najpierw zdjąć soczewki, a dopiero następnie przejść do aplikacji produktu.

[LINIA PROFESJONALNA] Dlaczego pod oczy powinno stosować się inny krem niż do twarzy?

ico/dropdown

Nasza skóra pod oczami jest ponad pięć razy cieńsza, niż skóra twarzy. Dodatkowo posiada mniejszą ilość włókien kolagenowych oraz elastynowych, co zwiększa jej podatność na pojawianie się zmarszczek.

W związku z tym, że skóra w tej strefie jest znacznie bardziej delikatna, niezbędna jest jej wyspecjalizowana pielęgnacja. Standardowe kremy do twarzy mogą przesuszać, podrażniać, czy też zbytnio obciążać skórę pod oczami. Dodatkowo produkty te mogą zawierać składniki, które mogą mieć potencjał drażniący dla oczu przez co mogą powodować łzawienie.

Preparaty pod oczy są odpowiednio skomponowane pod względem składu, stężeń substancji aktywnych, jak i konsystencji, aby były możliwie jak najlepiej tolerowane przez wrażliwą skórę tych okolic.

[LINIA PROFESJONALNA] Na czym polega efekt transformacji zachodzący przy aplikacji serum pod oczy i na powieki 20 SECONDS MAGIC EYE TREATMENT?

ico/dropdown

Nasze serum pod oczy i na powieki wyróżnia rewolucyjna formuła umożliwiająca dwuetapową transformację konsystencji. W zaledwie 20 sekund od aplikacji serum zmienia swoją postać z wodnej – precyzyjnie dostarczającej mikrocząsteczki składników aktywnych w głębsze warstwy skóry – na kremową i okluzyjną, zatrzymującą wewnątrz najcenniejsze z nich. Efekt transformacji to zaawansowana, celowana pielęgnacja wymagających okolic oczu i spektakularny instant-lift.

[LINIA PROFESJONALNA] Których kosmetyków z linii profesjonalnej nie należy ze sobą łączyć? Czy jakieś produkty się wzajemnie wykluczają?

ico/dropdown

Połączenie peelingu MATCHA POWER PEEL z serum FOCUS PIGMENTATION ESSENCE może być dla niektórych typów skóry zbyt mocne. W przypadku skóry suchej i wrażliwej radzimy rozdzielić użycie tych produktów. W dni kiedy stosujemy MATCHA POWER PEEL robimy przerwę od wspomnianego serum.

Podczas kuracji skóry tłustej i mieszanej przy pomocy FOCUS PIGMENTATION ESSENCE zalecamy obserwować jej reakcje, gdyż możliwa jest znaczna redukcja wydzielania sebum. Jeśli wystąpi to zjawisko zaleca się dostosować dawkę i częstość użycia produktu do „zmienionego” już typu skóry.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy produkty z linii podstawowej mogą być stosowane przez kobiety w ciąży i karmiące?

ico/dropdown

Jak najbardziej. Zawarte w naszych produktach składniki są bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla kobiet w ciąży oraz karmiących.

[LINIA PODSTAWOWA] Jak długo mogę używać produktów z linii podstawowej?

ico/dropdown

Datę przydatności w kosmetykach określa się na dwa sposoby: za pomocą znaku PAO (np. 3 miesiące po otwarciu), lub wskazany jest termin ważności jako data – w naszym przypadku jest podana data (pod spodem kartonika oraz słoiczka). Jednym z badań dopuszczających kosmetyk do obrotu jest tzw. test konserwacji, który określa termin przydatności kosmetyku od daty produkcji. Według przepisów prawa kosmetycznego, kosmetyki, których termin przydatności wynosi do 36 miesięcy (u nas do 24 miesięcy) nie mogą mieć umieszczonego na opakowaniu znaku PAO. Jeśli badanie określa, że kosmetyk nadaje się do zużycia przez np. 1,5 roku od daty produkcji (w tym celu na opakowaniu umieszcza się datę przydatności i jest to obowiązek producenta) to jest to data wiążąca nawet jeśli kosmetyk został otwarty miesiąc po wyprodukowaniu.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy zmiana zabarwienia peelingu ERASE THE PAST jest powodem do obaw?

ico/dropdown

Zabarwienie peelingu ERASE THE PAST wynika z obecności naturalnych pestek ścierających. Jest to surowiec sezonowy – inaczej zachowują się pestki zebrane np. we wrześniu od tych zebranych w marcu. Zabarwienie wynika z użycia innego zbioru pestek. Jest to naturalne zjawisko, nie ma powodów do niepokoju.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy krem na dzień HAVE A NICE FACE nadaje się pod makijaż?

ico/dropdown

Tak, zdecydowanie! Krem HAVE A NICE FACE ma lekką konsystencję, która szybko się wchłania i dobrze sprawdza się pod podkładem.

[LINIA PODSTAWOWA] Który produkt jest lepszy do demakijażu, emulsja MAKE IT CLEAR czy olejek SQUEEZE AN ORANGE?

ico/dropdown

Produkty SQUEEZE AN ORANGE i MAKE IT CLEAR stosujemy we właściwej kolejności w ramach dwuetapowego oczyszczenia, a nie wymiennie. Najpierw aplikujemy olejek, który rozpuszcza makijaż, filtr SPF, sebum i wszelkie zabrudzenia, a następnie emulsję w celu usunięcia ze skóry resztek zanieczyszczeń.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy balsam KEEP AN EYE ON IT nadaje się pod makijaż/korektor?

ico/dropdown

Tak, aczkolwiek pamiętaj, że efekt końcowy zależy od rodzaju skóry i korektora, zwłaszcza jego konsystencji.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy balsam KEEP AN EYE ON IT mogę stosować na serum 20 SECONDS MAGIC EYE TREATMENT, czy należy wybrać jeden z tych produktów? Jeśli tak, to który?

ico/dropdown

Balsam KEEP AN EYE ON IT można stosować na serum 20 SECONDS MAGIC EYE, ale ze względu na ich konsystencję i działanie – nie na odwrót. Balsam pod oczy jest w strukturze bezwodnym stopem tłuszczowym, którego głównym celem jest uzupełnienie ubytków cementu międzykomórkowego w naskórku w substancje takie jak ceramidy, wolne kwasy tłuszczowe i lipidy. Zwiększa on również szczelność bariery hydrolipidowej. Dzięki temu skóra pod oczami jest bardziej nawilżona, elastyczna i gładsza. Jest to podstawa pielęgnacji okolic oczu.

Serum pod oczy i na powieki 20 SECONDS MAGIC EYE TREATMENT jest natomiast kuracją mającą działać na wszystkich poziomach skóry – od jej powierzchni, poprzez barierę naskórkową po skórę właściwą i sieć naczyń włosowatych. Składniki aktywne formuły wchodząc w głąb skóry inicjują procesy naprawcze i zapobiegają uszkodzeniom struktur odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry poprzez działanie antyoksydacyjne, dotleniające i stymulujące syntezę kolagenu i elastyny. Dodatkowo potrójny kwas hialuronowy uzupełnia niedobory nawilżenia skóry. Emolienty m.in. olej z awokado, po transformacji formuły, tworzą ochronną warstwę na skórze, zapobiegając utracie wody oraz wnikaniu zanieczyszczeń środowiskowych (cząstek smogu, toksyn). Takie kompleksowe działanie pomoże w walce z aktywnymi problemami skóry wokół oczu, takimi jak utrata jędrności skóry i utracenie konturu oka, zmarszczki typu „kurze łapki”, widoczne worki i cienie pod oczami.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy kosmetyki z linii podstawowej są odpowiednie dla skóry wrażliwej i atopowej?

ico/dropdown

Nasze kosmetyki są dedykowane każdej skórze, nawet tej bardzo wrażliwej i atopowej, co potwierdzają badania dermatologiczne. Do zapobiegania podrażnieniom i ich łagodzenia stosujemy m.in. nowoczesny surowiec GEMMOCALM®, który nazywany jest „ulgą dla wrażliwej skóry”. Świetnie łagodzi podrażnienia i wspomaga proces regeneracji skóry.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy wszystkie produkty z linii podstawowej mają naturalne składniki i są w szklanych opakowaniach?

ico/dropdown

Tak, produkty z linii podstawowej mają w składzie nawet 99% surowców pochodzenia naturalnego i są umieszczone w szklanych opakowaniach nadających się do recyklingu.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy mogę przetestować produkty z linii podstawowej przed zakupem?

ico/dropdown

Tak, oferujemy Ci bezpłatne próbki naszych produktów, zanim zdecydujesz się je kupić. Oto, co możesz przetestować:

 • Mleczna emulsja oczyszczająca do twarzy MAKE IT CLEAR
 • Tonik – kojąca mgiełka do twarzy GIVE pH A CHANCE
 • Wygładzający peeling z pestkami owoców do twarzy ERASE THE PAST
 • Krem do twarzy na dzień dogłębnie nawadniający HAVE A NICE FACE
 • Relaksujący olejek do ciała z płatkami róży ENJOY THE CALMNESS
 • Krem do twarzy na noc z ochroną lipidową “Second Skin” REPAIR BY NIGHT

Darmowe próbki zamówisz TUTAJ.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy olejek do demakijażu emulguje i pieni się? Czy trzeba zmywać go wodą?

ico/dropdown

Tak, olejek delikatnie emulguje i dobrze rozpuszcza tłuste konsystencje. A w kontakcie z wodą tworzy emulsję. Co ważne – nie pieni się, gdyż nie ma w składzie środków myjących.

Tak, należy zmyć go letnią wodą.

[LINIA PODSTAWOWA] Dla osób w jakim wieku przeznaczone są produkty z linii podstawowej Veoli Botanica?

ico/dropdown

Według naszej filozofii tworzymy i dostosowujemy nasze kosmetyki do konkretnych potrzeb i wymagań skóry, a nie do metryki.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy emulsją MAKE IT CLEAR można zmywać makijaż?

ico/dropdown

Emulsja MAKE IT CLEAR przeznaczona jest do umycia skóry po uprzednim demakijażu olejkiem SQUEEZE AN ORANGE.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy peeling ERASE THE PAST może podrażnić? Czy nadaje się do skóry wrażliwej?

ico/dropdown

Wszystkie nasze produkty z linii podstawowej są odpowiednie dla skóry wrażliwej, co potwierdzają zlecone przez nas badania dermatologiczne. Peeling ERASE THE PAST w składzie posiada pestki truskawek, które służą do złuszczania martwych komórek naskórka, ale również składniki, które łagodzą podrażnienia i koją skórę, m.in. aktywny ekstrakt z pąków czarnej porzeczki GEMMOCALM®.

[LINIA PODSTAWOWA] Na jak długo wystarcza tonik GIVE pH A CHANCE?

ico/dropdown

Tonik jest bardzo wydajny. Z opinii jego użytkowniczek i użytkowników wiemy,  że wystarcza spokojnie nawet na pół roku.

[LINIA PODSTAWOWA] Czy mogę zostawić maseczkę gommage FEED AND ROLL na całą noc?

ico/dropdown

Maseczki FEED AND ROLL nie rekomendujemy nakładać na noc. Jest jednak kilka opcji jej użycia:

Na specjalne okazje: pozostawić na 5 minut

Super ujędrnienie: codziennie przez 8 do 15 dni pozostawić na 5 minut

Domowe SPA: raz lub dwa razy w tygodniu pozostawić na 15 minut

[LINIA PODSTAWOWA] Czy krem na noc REPAIR BY NIGHT może zapychać skórę?

ico/dropdown

Nie, krem REPAIR BY NIGHT nie posiada składników komedogennych, więc jest odpowiedni także dla cer ze skłonnością do zapychania.

[LINIA PODSTAWOWA] Czym różnią się olejki ENJOY THE CALMNESS i AROMA BODY THERAPY?

ico/dropdown

Nasze olejki różnią się swoim działaniem. ENJOY THE CALMNESS to suchy olejek, który szybko się wchłania, nawilża i wygładza skórę. Najlepiej zadziała po kąpieli, na lekko zwilżoną skórę. Z kolei AROMA BODY THERAPY to serum olejowe, pozostawiające lekką powłokę na skórze, mające przede wszystkim działanie ujędrniające i odbudowujące barierę lipidową.

[Kremy BB] Czym krem BB DROP OF PERFECTION różni się od podkładu?

ico/dropdown

Krem BB (Beauty Balm) łączy w sobie podkład, pielęgnację i ochronę przeciwsłoneczną. Świetnie nawilża, ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed wpływem promieniowania UV oraz maskuje niedoskonałości. I co również ważne – nie obciąża skóry.

[Kremy BB] Jak nakładać DROP OF PERFECTION, aby uzyskać najlepszy efekt?

ico/dropdown

DROP OF PERFECTION rekomendujemy nakładać lekko zwilżoną gąbką BLEND THE PERFECTION, aby uzyskać naturalny efekt oraz dobrze stopić krem BB ze skórą.

[Kremy BB] Czy krem BB może zapychać skórę?

ico/dropdown

Nie powinien. Krem DROP OF PERFECTION nie zawiera składników komedogennych.

[Kremy BB] Czy krem BB mam nakładać na swój krem na dzień?

ico/dropdown

W zależności od typu skóry, aplikuj DROP OF PERFECTION samodzielnie lub na ulubiony krem na dzień.

[Kremy BB] Czy krem DROP OF PERFECTION powinnam wykończyć pudrem? Jeśli tak, to jakim?

ico/dropdown

To zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Puder utrwali krem BB i przedłuży jego trwałość, może zmienić też jego wykończenie na rozświetlające lub matujące.

[Kremy BB] Czy krem BB nie będzie ścierał się pod maseczką ochronną?

ico/dropdown

Nasz krem BB posiada długotrwałe wykończenie, jednak maseczka może powodować mechaniczne tarcie na skórze, więc podkład delikatnie może ścierać się ze skóry. Aby przedłużyć trwałość DROP OF PERFECTION polecamy nałożyć puder utrwalający.

[Kremy BB] Czy po aplikacji kremu BB skóra może się “wyświecać”?

ico/dropdown

Krem DROP OF PERFECTION posiada satynowe wykończenie i daje naturalny blask na skórze. Jeśli  masz cerę mieszaną lub tłustą, możesz użyć delikatnego pudru matującego w celu zmatowienia i utrwalenia kremu BB.

[Kremy BB] Jaki jest poziom krycia kremu BB?

ico/dropdown

Od lekkiego po pełne. Efekt krycia można stopniować.

[Kremy BB] Co daje SPF w kremie BB DROP OF PERFECTION?

ico/dropdown

W naszym kremie BB użyliśmy filtra mineralnego, który tworzy na powierzchni skóry fizyczną barierę odbijającą i rozpraszającą szkodliwe promieniowanie słoneczne. Chroni zarówno przed promieniowaniem UVB powodującym oparzenia posłoneczne i reakcje alergiczne, jak również przed UVA, które odpowiedzialne jest za fotostarzenie się skóry i zmiany pigmentacyjne.

[Kremy BB] Czy gąbkę BLEND THE PERFECTION do nakładania kremu BB można stosować na sucho?

ico/dropdown

Nie, gąbka musi być wilgotna. Ułatwia to aplikację, nie powoduje smug, a krem jest idealnie stopiony ze skórą.

[Kremy BB] Jak najlepiej zmywać krem BB DROP OF PERFECTION?

ico/dropdown

Rekomendujemy dwuetapowe oczyszczanie twarzy naszymi produktami z linii podstawowej. Olejek SQUEEZE AN ORANGE rozpuści i pomoże usunąć makijaż, filtry i inne składniki lipofilowe, natomiast emulsja MAKE IT CLEAR delikatnie oczyści skórę, przynosząc jej efekt cudowny efekt ukojenia i odświeżenia.

[Kremy BB] Czy krem BB DROP OF PERFECTION sprawdzi się dla skóry tłustej?

ico/dropdown

Tak, nasz krem BB świetnie nadaje się do cery tłustej z uwagi na zawarte w nim składniki: tlenek cynku, tlenek magnezu oraz krzemionkę, które mają właściwości kojące niedoskonałości, działają matująco i sebostatycznie. Dodatkowo, ekstrakt z nasion selera, dzięki zawartości witaminy PP (B3 – niacyna) działa kojąco, regeneruje skórę i reguluje pracę gruczołów łojowych.

[Kremy BB] Jak dobrze dobrać odcień kremu DROP OF PERFECTION?

ico/dropdown

Dla jasnej karnacji polecamy odcienie:

1.0 N – Fair – bardzo jasny neutralny odcień. Świetnie sprawdzi się u osób o wyjątkowo jasnej karnacji. Ton naszego najjaśniejszego koloru jest neutralny, dzięki czemu nie dominują w nim ani chłodne (różowe), ani ciepłe (żółte) tony.

2.0 W – Vanilla – jasny odcień z ciepłymi tonami. Lekko beżowy kolor zapewnia nieskazitelne dopasowanie dla osób, u których pomimo jasnej cery, w kolorze karnacji dominują ciepłe barwy.


Dla ciemniejszych karnacji rekomendujemy odcienie:

3.0 W – Golden Beige – odcień z dominującym ciepłym tonem. Kolor 3.0 świetnie podkreśli muśniętą słońcem karnację i pozwoli uwidocznić jej naturalny, głęboki złoty odcień.

4.0 N – Amber – odcień dla ciemnej karnacji o neutralnym kolorze. Bursztynowy kolor kremu BB jest odpowiedni dla osób o intensywniejszym tonie skóry, których kolor opalenizny idealnie wpada w neutralne odcienie brązu.

[Kremy BB] Czy i jak można budować krycie przy użyciu kremu BB DROP OF PERFECTION?

ico/dropdown

Krem BB DROP OF PERFECTION umożliwia stopniowanie krycia, od lekkiego po pełne. Aby zbudować krycie, nałóż drugą warstwę produktu na pierwszą, jeszcze nieutrwaloną.

[Kremy BB] Czy krem BB DROP OF PERFECTION długo się utrzymuje?

ico/dropdown

Tak, 90% badanych kobiet stwierdziło, że nasz podkład posiada długotrwałe wykończenie.

[Kremy BB] Co najlepiej nałożyć pod krem BB – serum czy krem?

ico/dropdown

W zależności od typu skóry oraz działania, na którym Ci zależy. My polecamy serum FOCUS HYDRATION GEL (w celu intensywnego nawilżenia) albo FOCUS LIFTING MILK (ujędrnienie i nawilżenie, działanie przeciwstarzeniowe). Jeśli masz suchą skórę, na serum możesz nałożyć jeszcze swój ulubiony krem, np. HAVE A NICE FACE.

[Kremy BB] Czy krem BB DROP OF PERFECTION sprawdzi się dla skóry wrażliwej i atopowej?

ico/dropdown

Tak, ponieważ krem BB zawiera:

 • Fitoaktywny ekstrakt z niebieskiej stokrotki, który redukuje zaczerwienienia i wszelkie objawy dyskomfortu skóry wrażliwej i nadreaktywnej. Działa kojąco na podrażnienia.
 • Ekstrakt z azjatyckiego kwiatu hoja, bogaty w przeciwutleniacze. Używany ze względu na właściwości łagodzące zaczerwienienia. Pomaga uspokoić i nawilżyć skórę.
 • Wyciąg z liści kulnika, posiadający właściwości kojące, łagodzące, redukujące zaczerwienienia. Przyczynia się do ukojenia podrażnionej skóry i spowolnienia procesów jej starzenia. Składnik ten wspomaga redukcję dyskomfortu wrażliwej i nadreaktywnej skóry.

Co więcej, 95% badanych osób, które testowały nasz krem, stwierdziło, że podkład  jest odpowiedni dla cer wrażliwych.

[Kremy BB] Czy krem BB DROP OF PERFECTION ma zapach?

ico/dropdown

Nie, nasz produkt jest bezzapachowy.

 

[Kremy BB] Czy krem BB DROP OF PERFECTION zawiera silikony?

ico/dropdown

Nie, krem BB DROP OF PERFECTION nie zawiera silikonów.

[Kremy BB] Czy krem BB DROP OF PERFECTION sprawdzi się dla skóry dojrzałej?

ico/dropdown

Tak, ponieważ posiada idealne dla skóry dojrzałej składniki. Kompleks cyklopeptydów Poretect™ jest “odmładzaczem skóry”, odpowiada za poprawę struktury skóry, świetnie wpływa również na ujędrnienie i zagęszczenie skóry. Natomiast kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne (wiążące wodę), dzięki którym nawilża skórę, wspierając jej sprężystość i elastyczność, dzięki czemu działa przeciwzmarszczkowo i odmładzająco, poprawia kontur twarzy.

Dodatkowo, zlecone przez nas badania wykazały, że po 21 dniach stosowania kremu BB wyraźnie zmniejsza się widoczność zmarszczek oraz poprawia się ogólny wygląd i kondycja skóry – następuje poprawa nawilżenia, wygładzenie i obkurczenie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych.

[Kremy BB] Jakiej bazy użyć pod krem BB DROP OF PERFECTION?

ico/dropdown

Najlepszą bazą jest oczywiście pielęgnacja 🙂 Jednak w zależności od wykończenia, jakie chcemy uzyskać, można użyć bazy rozświetlającej lub matującej.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy produktów do pielęgnacji cery z niedoskonałościami mogą używać kobiety w ciąży i karmiące piersią?

ico/dropdown

Kosmetyki z linii trądzikowej zawierają dużą zawartość składników aktywnych, dlatego korzystanie z nich w ciąży i podczas karmienia piersią powinno odbywać zawsze po konsultacji z lekarzem, nie mniej jednak nie polecamy stosowania w ciąży tej linii ze względu na obecność kwasu BHA i kofeiny.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy przy stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji cery z niedoskonałościami należy stosować ochronę SPF?

ico/dropdown

Zalecamy stosować ulubiony filtr z SPF codziennie, szczególnie przy stosowaniu produktów z kwasami AHA, BHA i PHA. Podane kwasy są zawarte w produktach DEEPLY PORE CLEANSING GEL, TRIPLE ACID DERMOSOLUTION i OVERNIGHT BHA TREATMENT.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy można łączyć wszystkie produkty do pielęgnacji cery z niedoskonałościami w tym samym czasie?

ico/dropdown

Tak, jak najbardziej można je łączyć. W przypadku skóry mieszanej i wrażliwej, tonik TRIPLE ACID DERMOSOLUTIONT można stosować punktowo (w miejsca gdzie występuje nadmierne wydzielanie sebum, niedoskonałości, przebarwienia potrądzikowe czy rozszerzone pory). Przy cerze wrażliwej żel DEEPLY PORE CLEANSING GEL można zamienić na emulsję MAKE IT CLEAR.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy produkty do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami można łączyć z innymi produktami z linii profesjonalnej?

ico/dropdown

Połączenie peelingu MATCHA POWER PEEL lub FOCUS PIGMENTATION ESSENCE z tonikiem TRIPLE ACID DERMOSOLUTION może być dla niektórych typów skóry zbyt mocne ze względu na duże stężenie kwasów w tych produktach. Przy skórze wrażliwej radzimy rozdzielić użycie tych konkretnych kosmetyków. W dni, kiedy stosujemy MATCHA POWER PEEL lub FOCUS PIGMENTATION ESSENCE robimy przerwę od toniku. 

[LINIA PROFESJONALNA] Czy kosmetyków do pielęgnacji cery z niedoskonałościami można używać codziennie?

ico/dropdown

Tak, natomiast tonik TRIPLE ACID DERMOSOLUTION, ze względu na zawartość kwasów AHA, BHA i PHA, rekomendujemy stosować co drugi dzień lub 2-3 razy w tygodniu w zależności od rodzaju cery.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy możliwe jest pogorszenie cery w początkowym czasie używania produktów do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami?

ico/dropdown

Podczas intensywnej kuracji dla skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej w pierwszych tygodniach (1-2 tydzień) może nastąpić detoks skóry, który objawia się wzmożonym wystąpieniem niedoskonałości. Po tym okresie następuje znaczna redukcja częstości występowania zmian oraz przebarwień potrądzikowych.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy stężenia kwasów w produktach do pielęgnacji cery z niedoskonałościami są wysokie?

ico/dropdown

Nasze produkty mają specjalnie opracowane kombinacje i dopasowane stężenia kwasów AHA, BHA I PHA tak, by działały złuszczająco na skórę jednocześnie nie wywołując jego podrażnienia.

DEEPLY PORE CLEANSING GEL – BHA Salicylic Acid 0,1% | Kwas salicylowy   

TRIPLE ACID DERMOSOLUTION – PHA 10% Glukonolakton

AHA Phytocomplex 10% | Kwas mlekowy, kwas winowy, kwas cytrynowy

BHA Salicylic Acid 0,1% | Kwas salicylowy 

OVERNIGHT BHA TREATMENT – BHA Salicylic Acid 1,5% | Kwas salicylowy

[LINIA PROFESJONALNA] Dla osób w jakim wieku przeznaczona jest linia do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami?

ico/dropdown

Nasza linia do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami ma przede wszystkim działać na konkretne problemy skórne – nadmierne wydzielanie sebum, niedoskonałości, przebarwienia potrądzikowe – i właśnie na tych problemach skórnych radzilibyśmy oprzeć wybór konkretnego produktu, a nie na podstawie wieku.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy krem OIL-FREE SEBUM CONTROL MOISTURIZER można stosować na noc?

ico/dropdown

Nie ma żadnych przeciwwskazań.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy tonik TRIPLE ACID DERMOSOLUTION należy stosować codziennie?

ico/dropdown

Częstotliwość stosowania toniku należy dostosować do potrzeb skóry. W przypadku cery tłustej i trądzikowej można używać GO codziennie, natomiast w przypadku cery mieszanej, tonik można stosować punktowo – w miejscach gdzie występuje nadmierne wydzielanie sebum, niedoskonałości czy przebarwienia potrądzikowe.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy żel DEEPLY PORE CLEANSING GEL sprawdza się do dwuetapowego oczyszczania skóry?

ico/dropdown

Tak, żel najlepiej stosować jako drugi etap oczyszczania, który ma za zadanie usunąć pozostałości makijażu oraz resztę zanieczyszczeń. 

[LINIA PROFESJONALNA] Czy krem OVERNIGHT BHA TREATMENT można stosować codziennie?

ico/dropdown

Tak, natomiast w przypadku cery mieszanej krem można stosować miejscowo – na przetłuszczającą się strefę T lub na niedoskonałości. 

[LINIA PROFESJONALNA] Czy mając cerę wrażliwą ze skłonnością do wyprysków mogę używać produktów do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami?

ico/dropdown

Tak, nasze produkty zawierają:

 • Ekstrakt z zielonej herbaty standaryzowany na obecność polifenoli (EGCG), który przenika w głąb skóry, gdzie łagodzi podrażnienia i likwiduje zaczerwienienia.
 • Fitoaktywny ekstrakt z niebieskiej stokrotki działa kojąco na podrażnienia, redukuje zaczerwienienia i wszelkie objawy wrażliwej i nadreaktywnej skóry. 
 • Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, który ogranicza i łagodzi zmiany oraz regeneruje skórę.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy przed zastosowaniem kremu OIL-FREE SEBUM CONTROL MOISTURIZER i OVERNIGHT BHA TREATMENT mogę nałożyć serum?

ico/dropdown

Tak, jak najbardziej. W celu dogłębnego nawilżenia skóry polecamy stosowanie FOCUS HYDRATION GEL.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy kosmetyki do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami również są wegańskie i naturalne?

ico/dropdown

Tak, nasze kosmetyki są w 100% wegańskie (posiadają certyfikat fundacji Viva! i PETA) oraz stworzone zgodnie z filozofią Clean Beauty. W każdym z kosmetyków dążyliśmy do jak największego procentowego użycia składników pochodzenia naturalnego przy zachowaniu dużej efektywności formuł, czego wynikiem jest połączenie znanych wszystkim i świetnie działających składników syntetycznych.

[LINIA PROFESJONALNA] Przeszłam dermatologiczną kurację przeciwtrądzikową pod okiem lekarza. Moja cera jest teraz bardzo przesuszona. Czy produkty do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami będą dla mnie odpowiednie?

ico/dropdown

Zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, który prowadził leczenie.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy produkty do pielęgnacji skóry z niedoskonałościami są odpowiednie dla cery z trądzikiem różowatym?

ico/dropdown

Zalecamy skonsultowanie się z dermatologiem.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy krem OIL-FREE SEBUM CONTROL MOISTURIZER posiada SPF?

ico/dropdown

Nie, nie posiada. Rekomendujemy nałożenie ulubionego filtra.

[LINIA PROFESJONALNA] Czy tonik TRIPLE ACID DERMOSOLUTION mogę stosować rano?

ico/dropdown

Produkt rekomendujemy nakładać na noc.

Czy powinnam używać CHAGA MOOD BOOSTER samodzielnie czy pod krem?

ico/dropdown

W zależności od typu skóry, rekomendujemy nakładanie boostera na dzień samodzielnie, jako primer nawilżający pod krem BB lub pod ulubiony krem.

Czy mogę używać jednocześnie CHAGA MOOD BOOSTER i serum?

ico/dropdown

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań, jednak rekomendujmy używania jedynie serum o nietłustej, bezolejowej konsystencji.

Czy mogę używać CHAGA MOOD BOOSTER mając skórę mieszaną lub tłustą?

ico/dropdown

Tak, w przypadku gdy jest ona odwodniona.

Czy mogę nakładać CHAGA MOOD BOOSTER na skórę wokół oczu?

ico/dropdown

Tak, nie ma do tego przeciwwskazań składnikowych.

Kiedy nakładać CHAGA MOOD BOOSTER – rano czy wieczorem?

ico/dropdown

Produkt najlepiej aplikować na dzień, aby wzmocnić ochronę skóry przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak szybko po aplikacji CHAGA MOOD BOOSTER mogę nałożyć krem BB?

ico/dropdown

Szybkość wchłaniania się produktu zależy od typu skóry – im bardziej tłusta cera, tym czas ten będzie dłuższy. Rekomendujemy aplikację kremu BB w momencie całkowitego wchłonięcia się produktu w skórę.

Jaka jest konsystencja CHAGA MOOD BOOSTER?

ico/dropdown

Jest to delikatna i płynna esencja, idealnie rozprowadzająca się na skórze.

Czy CHAGA MOOD BOOSTER może być używany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią?

ico/dropdown

Nie ma przeciwwskazań składnikowych, jednak rekomendujemy skonsultowanie używania produktu z lekarzem prowadzącym.

Czy CHAGA MOOD BOOSTER ma działanie kryjące?

ico/dropdown

Nie, nałożony na twarz nie ma właściwości kryjących. Jednak niewielka zawartość naturalnych pigmentów mineralnych powoduje delikatne wyrównanie kolorytu i upiększenie skóry.

Czy CHAGA MOOD BOOSTER przedłuża makijaż?

ico/dropdown

Nie, odpowiada za przygotowanie skóry pod makijaż. 

Czym różni się nowy krem BB LET’S GLOW od DROP OF PERFECTION?

ico/dropdown

Te kremy BB różnią się przede wszystkim wykończeniem, konsystencją, kryciem oraz właściwościami. LET’S GLOW ma wykończenie rozświetlające, lżejszą, bardziej płynną konsystencję, zapewnia możliwość stopniowania krycia od lekkiego po średnie +. Natomiast DROP OF PERFECTION ma wykończenie satynowe, bardziej kremową konsystencję oraz zapewnia możliwość stopniowania krycia od lekkiego po pełne.
LET’S GLOW polecamy do skóry suchej, wrażliwej i dojrzałej, a DROP OF PERFECTION do cery normalnej, mieszanej, tłustej.

Czy krem BB LET’S GLOW sprawdzi się dla skóry tłustej?

ico/dropdown

Nie ma przeciwwskazań do używania kremu BB LET’S GLOW przy cerze tłustej.

Czy krem BB LET’S GLOW długo się utrzymuje?

ico/dropdown

Tak, krem BB LET’S GLOW posiada długotrwałe wykończenie.

Na czym polega efekt rozświetlenia w kremie BB LET’S GLOW?

ico/dropdown

Kompozycja składników nawilżających oraz bazowych powoduje naturalne rozświetlenie skóry i wydobywa jej naturalny blask. Produkt nie posiada żadnych dodatków perły, brokatu lub miki.

Jakie rodzaje pigmentów stosowane są w kremie BB LET’S GLOW?

ico/dropdown

W naszym kremie BB zastosowaliśmy jedynie naturalne i mineralne pigmenty, zamknięte w otoczce z lecytyny. Technologia ta wpływa na idealne rozłożenie się pigmentu w produkcie i jego perfekcyjne rozprowadzenie bez smug i plam na skórze.

Czy mając skórę suchą powinnam stosować dodatkowe nawilżenie przed aplikacją kremu BB?

ico/dropdown

Tak, skóra sucha wymaga dodatkowego nawilżenia zawsze przed aplikacją jakiegokolwiek produktu do makijażu. W zależności od stopnia przesuszenia lub odwodnienia skóry rekomendujemy aplikację nawilżająco-kojącego primera CHAGA MOOD BOOSTER samodzielnie lub w połączeniu z serum FOCUS HYDRATION GEL bądź kremem nawadniającym HAVE A NICE FACE.

Czy krem BB LET’S GLOW może być używany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią?

ico/dropdown

Nie ma przeciwwskazań składnikowych, jednak rekomendujemy skonsultowanie używania produktu z lekarzem prowadzącym.

Czy krem BB LET’S GLOW sprawdzi się dla skóry wrażliwej?

ico/dropdown

Tak, ponieważ nie zawiera kompozycji zapachowej ani alergenów. (Uwaga! Możliwość reakcji alergicznych na każdy kosmetyk jest bardzo indywidualna i zależna od kondycji skóry. Jeżeli nie jesteś pewna, czy dany produkt będzie Cię uczulał, przed pierwszym użyciem wykonaj próbę uczuleniową.)

Brak produktów w koszyku.