Chat with us, powered by LiveChat

Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień | CYBER MONDAY! Skorzystaj teraz z wyjątkowych rabatów!

Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień | CYBER MONDAY! Skorzystaj teraz z wyjątkowych rabatów!

Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień | CYBER MONDAY! Skorzystaj teraz z wyjątkowych rabatów!

Strona główna Cera trądzikowa – jak o nią dbać, aby jej nie szkodzić? Oto 7 rzeczy, o których powinnaś pamiętać w pielęgnacji skóry z trądzikiem
Cera trądzikowa pielęgnacja Veoli Botanica

Cera trądzikowa – jak o nią dbać, aby jej nie szkodzić? Oto 7 rzeczy, o których powinnaś pamiętać w pielęgnacji skóry z trądzikiem

Jeżeli trądzik to problem, z którym nie pożegnałaś się, mając naście lat, wiesz, jak trudno jest pielęgnować cerę z ciągle powracającymi wypryskami. Często, mając dobre intencje, możesz uzyskać odwrotny efekt i zamiast pomóc skórze – zaszkodzisz jej. Jak tego uniknąć? Sztywno trzymać się kilku zasad.
Jeżeli trądzik to problem, z którym nie pożegnałaś się, mając naście lat, wiesz, jak trudno jest pielęgnować cerę z ciągle powracającymi wypryskami. Często, mając dobre intencje, możesz uzyskać odwrotny efekt i zamiast pomóc skórze – zaszkodzisz jej. Jak tego uniknąć? Sztywno trzymać się kilku zasad.

Unikaj kosmetyków z alkoholem

Mając cerę trądzikową, musisz zwracać uwagę na to, co znajduje się w składzie kosmetyków, po jakie sięgasz. A jednym ze składników, który powinnaś omijać szerokim łukiem, jest alkohol. Dlaczego? Alkohol może podrażnić i wysuszyć Twoją skórę, a tym samym przyczynić się do zaostrzenia objawów choroby. Dlaczego? Przesuszenie powoduje pękanie powłok, co ułatwia przenikanie zanieczyszczeń. 

Myj twarz letnią przegotowaną wodą

Stan Twojej problematycznej skóry może niestety pogarszać woda z kranu, która zazwyczaj jest bardzo twarda. Dlatego, jeżeli to tylko możliwe, używaj tej przegotowanej. Zawiera ona mniej kamienia oraz zbędnych składników, więc zmniejsza ryzyko podrażnień, pieczenia oraz przesuszenia i wystąpienia stanów zapalnych. Pamiętaj również, aby woda nie była zbyt gorąca. 

Pamiętaj o regularnym peelingu

Peelingi mogą Cię odstraszać, niosąc widmo namnożenia się niedoskonałości. Niesłusznie. Regularne złuszczanie martwych komórek naskórka nie tylko sprawia, że skóra staje się bardziej gładka, jaśniejsza i lepiej dotleniona, ale również zmniejsza ryzyko powstawania zaskórników, bolesnych grudek, wykwitów, a także powstałych w ich skutek przebarwień. Najlepszym peelingiem jest enzymatyczny, jak nasz MATCHA POWER PEEL, który jest na tyle delikatny, że nie powoduje podrażnień, za co skutecznie oczyszcza i złuszcza naskórek. Stosuj go raz, maksymalnie dwa razy dziennie.

Porządnie nawilżaj skórę

Cera trądzikowa potrzebuje stałego dostępu do wody. Dlatego nie zapominaj o jej nawilżaniu, aby nie doprowadzić do jej odwodnienia, a tym samym przesuszenia i pojawienia się większej ilości wyprysków. Zadbaj o to, aby Twój krem na dzień utrzymywał prawidłową gospodarkę wodno-tłuszczową w naskórku. A jego działanie możesz podbijać serum nawilżającym,które poprzez dostarczenie jej składników aktywnych przywróci Twojej skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Nie zapominaj też o nawadnianiu poprzez regularne picie wody. Sięgaj po szklankę lub butelkę tak często, jak to możliwie i sukcesywnie zwiększaj ilość płynu. 

Nie bój się kwasów

Kwasy są Twoim sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem. Nie unikaj ich więc w produktach do pielęgnacji, takich jak tonik i krem. Które kwasy są najbardziej skuteczne? Kwas mlekowy (alfa-hydroksypropionowy) skutecznie złuszcza i zapobiega namnażaniu się bakterii, kwas glikolowy (hydroksyoctowy) redukuje niedoskonałości oraz wywołane przez nie przebarwienia, kwas migdałowy delikatnie złuszcza naskórek oraz zmniejsza łojotok, a kwas salicylowy w związku z tym, że wnika w głębsze warstwy skóry, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, oczyszcza pory i zmniejsza zaskórniki. 

Koniecznie wypróbuj nasz multikwasowy tonik TRIPLE ACID DERMOSOLUTION!

Uważaj na to, co jesz i pijesz

Pielęgnacja cery z trądzikiem to także holistyczne podejście do tego, co znajduje się na Twoim talerzu. Zwracaj na to uwagę i staraj się ograniczyć to, co może nasilać problem. A niestety przyczyną pojawiania się nowych wyprysków są wysoko przetworzone produkty, czyli przede wszystkim fast foody, słodycze, a także produkty z oczyszczonej mąki. Do tego dochodzą jeszcze napoje gazowane i alkohol. Postaraj się całkowicie wyeliminować lub maksymalnie ograniczyć to, co zbędne, a zbadać w Twoim jadłospisie o więcej świeżych owoców i warzyw, pełnoziarniste produkty zbożowe, suche nasiona roślin strączkowych, ryby i owoce morza oraz chude mięso. Warto podejść do tego na serio i szczegóły najlepiej ustalić z ekspertem. 

Dbaj o higienę snu 

Dosłownie! Często pierz i zmieniaj pościel, a zwłaszcza poszewki. Skóra, na której roi się od niedoskonałości, lubi w nocy regenerować się w czystym otoczeniu. Zwracaj również uwagę na to, w jakich środkach pierzesz, by nie drażniły one potem w trakcie snu Twojej problematycznej skóry. Druga kwestia to czas snu. Jeżeli nie zadbasz o to, aby się wysypiać, nie dziw się, że trądzik nie da Ci o sobie zapomnieć. Niewyspana Ty to pole do popisu dla gruczołów łojowych, których aktywność zmaga i powoduje zaostrzenie nieprzyjemnych wykwitów. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji i diety, wypracuj także swój dobowy rytm i wysypiaj się. Zobaczysz, Twoja skóra Ci za to podziękuje. 

Brak produktów w koszyku.