Chat with us, powered by LiveChat

Darmowa dostawa od 99 zł oraz próbki GRATIS

Darmowa dostawa oraz próbki GRATIS

Darmowa dostawa od 99 zł oraz próbki GRATIS

Strona główna Cera naczynkowa – charakterystyka i pielęgnacja
Cera naczynkowa charakterystyka i pielegnacja blog Veoli Botanica

Cera naczynkowa – charakterystyka i pielęgnacja

Jeżeli Twoim problemem są pękające naczynka i towarzyszące im silne i nieprzyjemne reakcje skórne na działanie czynników zewnętrznych, możesz mieć cerę naczynkową. Dowiedz się, jak ją rozpoznać, jak o nią dbać oraz czego unikać.
Jeżeli Twoim problemem są pękające naczynka i towarzyszące im silne i nieprzyjemne reakcje skórne na działanie czynników zewnętrznych, możesz mieć cerę naczynkową. Dowiedz się, jak ją rozpoznać, jak o nią dbać oraz czego unikać.

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Cera naczynkowa jest efektem płytko umiejscowionych w skórze, mało elastycznych naczyń krwionośnych. Z tego powodu skóra jest cienka i delikatna, przez co bardziej narażona na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Bardzo gwałtownie reaguje na zmiany, dlatego jej schemat pielęgnacyjny powinien być bogaty w składniki wzmacniające i ochronne. Często doskwiera jej uczucie pieczenia i ściągnięcia. Charakterystyczne jest również rozszerzanie lub pękanie naczynek, najczęściej w okolicach nosa, policzków, brody, szyi i dekoltu. Niekiedy na twarzy może pojawić się rumień. Najczęściej ten rodzaj cery spotyka się u osób z jasną karnacją oraz suchą i wrażliwą cerą.

Czynniki wywołujące cerę naczynkową

– podłoże genetyczne – dziedziczenie skłonności do nieprawidłowego rozszerzania się naczyń krwionośnych

– hormony – najczęściej wyższy poziom estrogenu u kobiet, który wpływa na rozluźnianie ścianek naczyń krwionośnych

– czynniki zewnętrzne – wysokie i niskie temperatury

– brak ochrony przeciwsłonecznej

– stres

– alkohol i papierosy

– nieodpowiednia dieta, uboga w witaminy

Pielęgnacja cery naczynkowej

Jeżeli masz cerę naczynkową nie sięgaj po mechaniczne peelingi gruboziarniste. Unikaj również mycia twarzy w gorącej lub zbyt zimnej wodzie oraz pocierania skóry ręcznikiem czy wacikami. Wybieraj kosmetyki, które nie posiadają w składzie alkoholu, kamfory i mentolu.

Do mycia twarzy wybieraj tylko produkty o delikatnym składzie. Najlepiej wykonuj dwuetapowe oczyszczanie – najpierw zmyj makijaż olejkiem do demakijażu SQUEEZE AN ORANGE, a pozostałe zanieczyszczenia emulsją MAKE IT CLEAR. Cera naczynkowa nie lubi intensywnych zabiegów, dlatego sięgaj tylko po peelingi enzymatyczne np. multikwasowy MATCHA POWER PEEL – maksymalnie raz w tygodniu.
Staraj się poprzez pielęgnację uszczelniać naczynka krwionośne, wybierając produkty bogate w witaminę C i K. Ponad to używaj produktów, które nawilżają, koją i wzmacniają barierę ochronną skóry. Na dzień idealnie sprawdzi się krem dogłębnie nawadniający HAVE A NICE FACE. Najlepiej, jeśli dołączysz do niego również produkt z filtrami SPF (promieniowanie słoneczne nasila i utrwala rumień), np. krem BB DROP OF PERFECTION. Wieczorem skóra potrzebuje uśmierzenia, dlatego otul ją kremem REPAIR BY NIGHT z ochronną, okluzyjną (chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi) warstwą. 

Brak produktów w koszyku.