Chat with us, powered by LiveChat

Promocja! do końca dnia 05.02 do każdego zamówienia powyżej 199 zł dokładamy Tonik za 1 zł. Skorzystaj

Do każdego zamówienia powyżej 199 zł dokładamy Tonik za 1 zł.

Do każdego zamówienia powyżej 199 zł dokładamy Tonik za 1 zł

 

 

Strona główna Błędy w pielęgnacji twarzy
Błędy w pielęgnacji twarzy

Błędy w pielęgnacji twarzy

Starasz się dbać o skórę, aby wyglądała jak najlepiej. Jeżeli jednak nie jesteś zadowolona z efektów, być może robisz coś nie tak. Przeczytaj, jakie najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy popełniamy, a z łatwością nauczysz się ich unikać i cieszyć się pożądanym wyglądem.
Starasz się dbać o skórę, aby wyglądała jak najlepiej. Jeżeli jednak nie jesteś zadowolona z efektów, być może robisz coś nie tak. Przeczytaj, jakie najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy popełniamy, a z łatwością nauczysz się ich unikać i cieszyć się pożądanym wyglądem.

Higiena to podstawa

Jednym z największych grzechów, które możesz popełnić na swojej skórze jest niewykonanie wieczornego zabiegu oczyszczającego, a zwłaszcza nie zmycie makijażu przed snem. Noc to czas, kiedy Twoja skóra również odpoczywa i się regeneruje. Nie zrobi tego w prawidłowy sposób, jeżeli jej pory będą zatkane resztkami makijażu, co z pewnością poskutkuje pojawianiem się niedoskonałości.
Nie tylko Twoja skóra powinna być czysta, ale również wszystkie akcesoria, które mają z nią bezpośredni kontakt. Pędzle do makijażu, gąbeczki, szczoteczki do mycia czy masażery powinnaś czyścić po każdym użyciu. Nie zapominaj też o regularnej zmianie pościeli i poszewek.
Po umyciu twarzy wycieraj ją innym ręcznikiem, niż resztę ciała, możesz też użyć papierowego ręcznika lub tetrowej ściereczki. Unikaj pocierania skóry, najlepiej osusz ją za pomocą delikatnego oklepywania. Staraj się maksymalnie ograniczyć dotykanie twarzy w ciągu dnia, zwłaszcza nieumytymi dłońmi. Nie wyciskaj wyprysków!

Co jest wskazane

Podstawą prawidłowej pielęgnacji jest odpowiednie dobranie produktów do rodzaju i potrzeb Twojej skóry. Jeżeli nie jesteś pewna co wybrać, skorzystaj z pomocy kosmetologa, który podczas konsultacji dobierze dla Ciebie najlepsze kosmetyki. Z naszym możesz porozmawiać na czacie nawet teraz!
Jeżeli masz już dobrze dobrany schemat pielęgnacyjny, stosuj go regularnie. Nie osiągniesz pożądanych efektów, jeżeli nie będziesz dbać o skórę codziennie rano i wieczorem. Pamiętaj, aby każdy produkt nakładać także na szyję oraz dekolt – w tych miejscach niedoskonałości i procesy starzeniowe widoczne są równie mocno.
Bez względu na rodzaj cery absolutną koniecznością jest używanie dwóch rodzajów produktów – nawilżających oraz z filtrem SPF. Często mając cerę mieszaną lub tłustą próbujemy nadmiernie ją przesuszać, co powoduje odwrotny efekt, ponieważ skóra broni się wytwarzając większe ilości sebum. Dbaj o jej odpowiedni poziom nawilżenia, a szybko zobaczysz pozytywne zmiany. Wybierz serum FOCUS HYDRATION GEL, które działa intensywnie nawilżająco, wygładzająco i regenerująco. Jeśli borykasz się z trądzikiem lub niedoskonałościami odpowiedni będzie krem OIL-FREE SEBUM CONTROL MOISTURIZER z aktywnym ekstraktem z zielonej herbaty.
Podobnie ochrona przeciwsłoneczna powinna Ci towarzyszyć przez cały rok. Produkty z filtrem SPF, jak krem BB DROP OF PERFECTION, chronią zarówno przed promieniowaniem jak i przed szkodliwym niebieskim światłem ekranów komputerowych.

Błędy w pielęgnacji – czego nie robić

🡪 Używanie produktów z alkoholem lub silnymi detergentami. Zwykle jedynie wysuszają i podrażniają skórę. Lepiej potraktować ją łagodnymi produktami o czystoskładowych formułach, znajdziesz je m.in. w naszej linii do codziennej pielęgnacji.
🡪 Nieprawidłowe oczyszczanie skóry. Dowiedz się jak robić to łatwo i skutecznie.
🡪 Zbyt częste zmienianie kosmetyków. Twoja skóra potrzebuje minimum 28 dni, aby wybrany kosmetyk mógł zacząć na nią działać – tyle trwa wymiana komórkowa skóry.
🡪 Zbyt dużo składników aktywnych lub nakładanie za dużej ilości produktu. Tak, przesadzić można również w drugą stronę, dlatego czasem warto zastosować zasadę „mniej znaczy więcej”.
🡪 Zbyt częste złuszczanie. Nie złuszczaj skóry częściej niż dwa razy w tygodniu, a w zależności od jej potrzeb nawet rzadziej. Pamiętaj, że peelingi gruboziarniste, szczoteczki, pocieranie wacikiem i produkty z kwasami – to wszystko wpływa na jej barierę ochronną. 

Brak produktów w koszyku.